Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Park rekreacyjny dla całych rodzin powstanie w centrum Suwałk

Park rekreacyjny dla całych rodzin powstanie w centrum Suwałk

autor: Areta Topornicka

18.02.2019, 15:09, akt. 15:12

Chodzi o obecnie niewykorzystany do końca teren między blokami przy ulicach 1 Maja 4 i 4A oraz Noniewicza 40 A i 40 B. Z pomysłem wyszli lokatorzy Suwalskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

fot. Grzegorz Pilat
fot. Grzegorz Pilat

Jak zapewnia kierownik spółdzielczego osiedla Centrum, miejsca do wypoczynku będzie dużo.


Zakres powierzchniowy wynosi 3,5 tysięcy metrów kwadratowych, więc około 35 arów. Jest to więc potężny teren do zagospodarowania. Ze względu na duże koszty, realizacja zadania podzielona będzie na pięć etapów. Po wybudowaniu pierwszego etapu wykonawca zajmie się kolejnymi. A pierwszy zostanie od razu oddany do użytku dla mieszkańców spółdzielni. I tak aż zakończenia inwestycji.


W miejscach przeznaczonych dla dzieci znajdą się popularne na placach zabaw urządzenia typu „Górska przełęcz” i „Wilk morski”, huśtawka „Bocianie gniazdo”, karuzela obrotowa, mini kosz obrotowy i pomost linowy. W strefie dla dorosłych zaplanowano natomiast m.in. twister i masażer.


Chodzi o to, że jak przyjdą dzieci z rodzicami, czy z dziadkami, żeby każdy znalazł coś dla siebie w jednym miejscu — od zestawów zabawowych począwszy, po siłownie, czy urządzenia fitness dla seniorów. Nie zabraknie też zazielenionego miejsca z ławeczką w cieniu, co będzie można wykorzystywać szczególnie latem. Ważną rolę będą też odgrywały nawierzchnie z kostki brukowej, trawiasta, żwirowa oraz tam, gdzie będą bawili się najmłodsi, z miękką wyściółką — dodaje Wojciech Kuczyński.


Pierwszy etap budowy centrum rozpocznie się najprawdopodobniej w 2020 roku. Z tego powodu mieszkańcy nie będą obciążani dodatkowymi kosztami.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Trzy duże dymiące kominy znikną wkrótce z centrum Sejn

18.01.2019, 13:36

Dymiące kominy znikną z krajobrazu Sejn. Wszystko za sprawą przebudowy głównej kotłowni, do której przymierza się tamtejsza spółdzielnia mieszkaniowa.

ZNAJDŹ NAS

Marek Kubik Ambient Live Act

Pomagamy szpitalom

Świąteczny Koncert Życzeń

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej


źródło: stock.adobe.com
7.04.2020, 08:06

Książki w kwarantannie

fot: Archiwum
3.04.2020, 13:37, akt. 5.04.2020, 07:39

Zdarzyło się w tygodniu

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok