Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Wiemy ile jest w Suwałkach osób bezdomnych

Wiemy ile jest w Suwałkach osób bezdomnych

autor: Tomasz Kubaszewski

5.03.2019, 08:32, akt. 08:44

Jedna osoba deklaruje, że ma wykształcenie wyższe. W gronie 49 suwalskich bezdomnych jest też kobieta. Zdecydowana większość to ludzie po 40 roku życia.

Volker Gerstenberg - Fotolia.com
Volker Gerstenberg - Fotolia.com

W Suwałkach podobnie jak i w innych polskich miastach, policzono osoby bezdomne. Jak mówił gość Radia Białystok, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Leszek Lewoc, przyczyny tego, że ludzie trafiają na ulice, są bardzo różne.


Każdy z bezdomnych mógł podać maksymalnie trzy przyczyny bezdomności, więc niektóre mogą się powtarzać. Okazało się, że konflikt rodzinny podały 22 osoby. Uzależnienia - 15. Zły stan zdrowia - 12. 3 osoby — bezrobocie, dwie — przemoc domową, rozpad związku — dwie, eksmisja - 3.


Zdecydowana większość bezdomnym to suwalczanie. Leszek Lewoc dodaje, że MOPR może pomóc każdemu w taki sposób, by wrócił do normalnego życia.

Jeżeli taka osoba nie jest ubezwłasnowolniona, to my nie możemy za dużo zrobić. Ale oczywiście proponujemy cały zestaw działań pomocowych, w tym pracę, której obecnie jest bardzo dużo, można też wynająć za jakieś nieduże pieniądze mieszkanie i można funkcjonować. Natomiast tutaj muszą być chęci.


Każdy z bezdomnych odpowiadał na pytania zawarte w ankiecie. Jedno z nich dotyczyło źródeł utrzymania. Najwięcej osób wskazało zasiłki z pomocy społecznej, zbieractwo oraz renty lub emerytury.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Leszek Lewoc

4.03.2019, 12:48

- Bezdomność niektórzy wybrali sobie jako styl życia i nie chcą żadnej pomocy - mówi Leszek Lewoc.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


RadioRower

Fotolia.com
13.07.2019, 07:56, akt. 15:32

Piknik z wózkiem w Augustowie

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok