Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Budowa Suwałki Arena ma się zakończyć w wakacje

Budowa Suwałki Arena ma się zakończyć w wakacje

autor: Areta Topornicka

12.03.2019, 11:37, akt. 11:47

Chociaż prace budowlane w hali sportowo — widowiskowej Suwałki Arena idą dużo wolniej, niż przewidywano, Ratusz zapewnia, że obiekt uda się oddać do użytku w drugiej połowie sierpnia.

Hala sportowa, źródło wizualizacji: Urząd Miejski w Suwałkach
Hala sportowa, źródło wizualizacji: Urząd Miejski w Suwałkach

Pierwotnie hala miała być gotowa już w maju tego roku. Jednak, jak mówi rzecznik suwalskiego Ratusza Kamil Sznel, plany te pokrzyżowała pogoda:.


W pewnym momencie firma realizująca inwestycję wystąpiła do nas z wnioskiem, żeby wydłużyć termin realizacji inwestycji, argumentując to tym, że z powodu wietrznych dni nie w pełnym zakresie mógł działać żuraw oraz dźwig na placu budowy. W związku z tym firma nie była w stanie realizować inwestycji zgodnie z terminem. Umowa została zatem wydłużona do sierpnia tego roku. Na chwilę obecną nie otrzymaliśmy żadnych uwag co do tego, że firma nie dotrzyma tego terminu, więc bierzemy go jako pewnik.


Tymczasem pod koniec stycznia, podczas konferencji prasowej, wątpliwości w tej sprawie miał nawet prezydent Czesław Renkiewicz. Stwierdził, że prace nie postępują zgodnie z harmonogramem i powinny być dużo bardziej zaawansowane. Kamil Sznel mówi, że obecnie inwestycja jest zakończona w trzydziestu pięciu procentach:


Gotowa jest cała konstrukcja budynku i trwają obecnie roboty wykończeniowe. Firma wykonuje teraz prace przy izolowaniu ścian i dachu. Przygotowuje się również do wylania posadzek w środku budynku oraz do montażu instalacji elektrycznej.


Pierwotnie budowa Suwałki Arena miała kosztować 26 mln zł. Ostatecznie okazało się, koszt całej inwestycji wyniesie aż 37 mln. Tak dużą różnicę Ratusz tłumaczy niestabilną sytuacją na rynku budowlanym w ciągu ostatnich 2 lat.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Będą kolejne opóźnienia przy budowie hali sportowo-widowiskowej Suwałki Arena

29.01.2019, 10:48

Chociaż w listopadzie ubiegłego roku przedsiębiorstwo UNIMAX zwróciło się do prezydenta Suwałk o przesunięcie terminu oddania obiektu do użytku na sierpień b.r., to okazuje się, że najprawdopodobniej go nie dotrzyma.


Będą opóźnienia przy budowie hali sportowej w Suwałkach

27.11.2018, 10:43

Inwestycja zakończy się kilka miesięcy później niż początkowo planowano. Wszystko wskazuje też na to, że będzie również droższa.


Prezydent Suwałk zapowiada, że w 2019 r. miasto wyda ponad 520 mln zł

23.11.2018, 16:45

Zakończenie budowy Trasy Wschodniej, hali sportowej i lokalnego lotniska. To główne inwestycje, jakie w ramach przyszłorocznego budżetu zrealizować chce suwalski Ratusz.


Budowana w Suwałkach hala sportowa, zmniejszy camping

5.06.2018, 12:22

Podczas ostatniej sesji zastrzeżenia zgłosiła radna Irena Schabieńska. Jej zdaniem, władzom Suwałk zabrakło koncepcji zagospodarowania terenu między Zalewem Arkadia a boiskiem piłkarskim.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
Źródło: KPP w Sejnach
19.11.2019, 08:07, akt. 16:30

Sejny. Satanistyczne symbole na cmentarzu


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok