Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Za dużo miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych przy ulicy Nowomiejskiej w Suwałkach?

Za dużo miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych przy ulicy Nowomiejskiej w Suwałkach?

autor: Areta Topornicka

14.03.2019, 08:16, akt. 08:21

"Prywatny folwark inwalidów" - tak mieszkańcy bloku ulicy Nowomiejskiej 6A określają parking znajdujący się wzdłuż budynku.

Fot. Areta Topornicka
Fot. Areta Topornicka

Ich zdaniem trzy stanowiska przeznaczone dla niepełnosprawnych na parkingu, gdzie tych stanowisk jest tylko 15, to zbyt wiele. Dodają, że zaparkowanie samochodu w okolicach ich bloku jest często wręcz niemożliwe.


Leszek Perkowski, kierownik Osiedla Północ I (jeden) Suwalskiej Spółdzielni Mieszkaniowej tłumaczy, że każdy może wnioskować o dodatkowe miejsca. Ale to od spółdzielni zależy, czy faktycznie powstaną.


Jeżeli zgłaszają się mieszkańcy, którzy użytkują dany parking, mają uprawnienia dla inwalidów, posiadają odpowiednie karty i mieszkają w tym rejonie, a my stwierdzimy, że tych miejsc dla niepełnosprawnych jest za mało, to na podstawie tych dokumentów wytyczamy takie miejsca. Ci mieszkańcy i tak zostawialiby tam swoje auta.


Mieszkańcy uważają też, że dwa stanowiska postojowe dla niepełnosprawnych zostały wymuszone na spółdzielni przez jednego z lokatorów. Leszek Perkowski przyznaje, iż miejsca te nie spełniają odpowiednich wymogów i powstały naprędce. Obiecuje jednak, że spółdzielnia rozwiąże problem tak, aby obie strony były zadowolone:


Te miejsca parkingowe zostały oznaczone zimą i na obecnie nie są zgodne z wymaganiami. Bo muszą mieć 3,6 m szerokości i zgodnie z nowymi przepisami — być pomalowane na niebiesko. A tak nie jest. Zdajemy sobie z tego sprawę i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych wybudujemy dwa dodatkowe miejsca dla niepełnosprawnych przy trawniku obok budynku Nowomiejska 6. Natomiast te dwa miejsca, które są nieprawidłowo oznakowane, będą przywrócone do ogólnej puli miejsc parkingowych.


W przyszłości Suwalska Spółdzielnia Mieszkaniowa planuje budowę kolejnego parkingu w obrębie ulicy Nowomiejskiej. Najpierw jednak niezbędne są konsultacje z mieszkańcami osiedla.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Mieszkańcy ulicy Nowomiejskiej w Suwałkach domagają się nowych miejsc parkingowych

1.03.2019, 09:34

Zebrano już kilkadziesiąt podpisów w tej sprawie. Do działania ludzi dopinguje sąsiad, który notorycznie donosi na policję, że auta zostawiane są na drodze pożarowej.


Kierowcy mogą odetchnąć z ulgą. Uszkodzony próg zwalniający na ulicy Nowomiejskiej w Suwałkach został już naprawiony, a śruby dokręcone

26.02.2019, 11:02

O tym, że z konstrukcji wystają poluzowane wkręty, które mogą uszkodzić opony, alarmowali mieszkańcy miasta.

ZNAJDŹ NAS

Historia złotego

Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi

„Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” Radek Rak

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia BiałystokŹródło: Gminny Ośrodek Kultury w Filipowie
25.11.2020, 11:40, akt. 11:42

W tym przypadku liczy się każda złotówkafot. Renata Reda
23.11.2020, 08:16, akt. 11:25

Trwa gazyfikacja Lipska


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok