Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | 300 zł miesięcznie mają dostawać rodzice, których dzieci korzystają z prywatnych żłobków w Suwałkach

300 zł miesięcznie mają dostawać rodzice, których dzieci korzystają z prywatnych żłobków w Suwałkach

autor: Areta Topornicka

25.03.2019, 14:58, akt. 16:54

300 zł miesięcznie otrzymają rodzice, których dzieci korzystają z prywatnych żłobków w Suwałkach - to pomysł prezydenta Czesława Renkiewicza.

fot. Areta Topornicka
fot. Areta Topornicka

Prezydent Suwałk chce w ten sposób wesprzeć rodziców dzieci, dla których zabrakło miejsc w miejskich placówkach i muszą korzystać z droższej nawet o kilkaset zł prywatnej opieki.

Jak mówił podczas konferencji  prezydent Renkiewicz, Suwalski Bon Żłobkowy zacząłby funkcjonować od 1 września b.r. i przyznawany byłby pod pewnymi warunkami.

Rodzice dziecka będą musieli posiadać Suwalską Kartę Mieszkańca,  zrezygnują z ubiegania się o objęcie dziecka opieką w żłobku prowadzonym przez miasto. Ponadto  muszą być zatrudnieni lub  wykonywać inną pracę zarobkową. W trakcie pobierania bonu rodzice nie mogą korzystać z urlopu wychowawczego, rodzicielskiego, macierzyńskiego. 

- dodaje prezydent

Takie wsparcie finansowe rodzice otrzymywaliby przez rok a w razie utraty pracy 300 zł wypłacane byłoby również przez kolejne 2 miesiące. Jak dodaje prezydent Renkiewicz te pieniądze ułatwią rodzicom wybór żłobka.

Te 300 zł wsparcia trafi za pośrednictwem rodziców do prywatnych żłobków. Mam nadzieję, że wtedy  będzie rywalizacja między placówkami. To jest dobre rozwiązanie. Jeżeli do tej kwoty rodzic dopłaci drugie tyle to otwiera mu to dużo większe możliwości wyboru miejsca gdzie będzie uczęszczało jego dziecko.

 - dodaje Czesław Renkiewicz 

Projekt uchwały w sprawie Suwalskiego Bonu Żłobkowego zostanie poddany glosowaniu podczas kwietniowej sesji rady miejskiej. Tym samym jeśli wejdzie w życie to prywatne żłobki i kluby dziecięce stracą dotacje celowe, które do tej pory otrzymywały od miasta.

| red: maj
ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Wakacje ze smakiem


fot. archiwum
19.07.2019, 15:28, akt. 15:30

Zdarzyło się w tygodniu
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok