Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Dziecko 14-letniej uczennicy z Suwałk urodziło się żywe - znaleziono zwłoki noworodka

Dziecko 14-letniej uczennicy z Suwałk urodziło się żywe - znaleziono zwłoki noworodka

autor: Jakub Mikołajczuk

25.04.2019, 12:51, akt. 14:21

Dziecko 14-letniej uczennicy z Suwałk urodziło się żywe - wynika z sekcji zwłok noworodka. Jego ciało znaleziono w środę (24.04) w pobliżu domu dziewczyny.

fot. Iza Kosakowska
fot. Iza Kosakowska

Śledczy szukali dziecka po tym, gdy do szpitala zgłosiła się nastolatka skarżąca się na silny ból brzucha. Lekarze stwierdzili, że dziewczyna była w ciąży i urodziła dziecko. Ciało noworodka znaleziono na niezamieszkałej posesji. Miejsce wskazała osoba postronna, prokuratura nie ujawnia kto. 

Szukaliśmy dziecka. Wczoraj znaleźliśmy zwłoki. Były poza domem matki. Dowiedzieliśmy się o tym dzięki informacji od osoby trzeciej. 

 - informuje Joanna Orchowska Prokurator Rejonowy w Suwałkach

Z informacji przekazanych prokuraturze wynika, że nikt nie wiedział, że uczennica siódmej klasy jest w ciąży. Ojcem dziecka jest prawdopodobnie jej 15-letni chłopak. Prokuratura zwróci się teraz do Sądu Rodzinnego i Nieletnich o opinię, czy nastolatek może odpowiadać jak dorosły.

- Dziewczynka była w rodzinie zastępczej u babci. Tam się wychowywała. Chodziła do szkoły i jak wynika z relacji innych osób, które miały kontakt, nie było tej ciąży widać - relacjonuje Joanna Orchowska.

Dziewczyna wciąż jest w szpitalu.

| red: zmj, mik, maj

ZOBACZ TEŻ:


W Suwałkach znaleziono ciało noworodka - prawdopodobnie porzuconego przez 14-letnią matkę

24.04.2019, 18:59

Informację o odnalezieniu ciała noworodka potwierdził Polskiemu Radiu Białystok rzecznik Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Ryszard Tomkiewicz.

ZNAJDŹ NAS

Pomagamy szpitalom

Świąteczny Koncert Życzeń

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej

fot. Marcin Kapuściński
1.04.2020, 08:06

Suwałki tną wydatki

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok