Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Tylko dwóch kandydatów zgłosiło się do pracy w Straży Miejskiej w Suwałkach

Tylko dwóch kandydatów zgłosiło się do pracy w Straży Miejskiej w Suwałkach

autor: Iza Kosakowska

15.05.2019, 10:56, akt. 11:23

Przed nimi jeszcze egzaminy sprawnościowe i rozmowa kwalifikacyjna.

07photo - stock.adobe.com
07photo - stock.adobe.com

Zastępca komendanta suwalskiej straży Jolanta Strękowska uważa, że tak niewielkie zainteresowanie może wynikać z tego, że to specyficzna i wymagająca praca.


Wpłynęły dwie oferty, które przeszły już wstępne kwalifikacje. Wiadomo, że wymagane są takie cechy charaktery jak pracowitość, solidność, umiejętność pracy w zespole, rzetelność i dobry stan zdrowia” wyjaśnia.


Strażnicy mają prawo m.in. do udzielania pouczeń, zwracania uwagi i karania grzywną. Jolanta Strękowska podkreśla jednak, że w pierwszej kolejności są od pomagania ludziom.


Wbrew pozorom, straż miejska to nie tylko restrykcja i reperkusja. Wiadomo, że mamy takie uprawnienia, są mandaty, są wnioski do sądu, ale to ostateczność. Najważniejsze to wychodzić i służyć pomocą mieszkańcom naszego miasta, taka jest nasza rola, taki jest nasz cel”.


W Straży Miejskiej w Suwałkach zatrudnionych jest ponad 10 osób. Czy kolejne dwie zostaną przyjęte, okaże się pod koniec tego miesiąca.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Duże problemy z parkowaniem w centrum Suwałk

23.04.2019, 10:07

Tuż przed świętami w okolicach osiedla Korczaka dochodziło nawet do rękoczynów. W ten sposób jedni kierowcy próbowali uzmysłowić drugim, że blokują ruch, albo pozostawiają pojazdy w miejscach niebezpiecznych.


Suwalczanie coraz częściej piją w miejscach publicznych

19.09.2018, 11:04

Przybywa też osób uzależnionych od narkotyków oraz sprawców przemocy domowej. Takie są wnioski z raportu przygotowanego przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Wakacje ze smakiem

fot. archiwum
19.07.2019, 15:28, akt. 15:30

Zdarzyło się w tygodniu

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok