Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Proces suwalskiego sędziego rozpocznie się w czerwcu

Proces suwalskiego sędziego rozpocznie się w czerwcu

autor: Marcin Kapuściński

23.05.2019, 08:05, akt. 08:51

Dopiero 11 czerwca Sąd Najwyższy zajmie się immunitetem suwalskiego sędziego, który w sierpniu ubiegłego roku spowodował po pijanemu kolizję, a potem uciekł z miejsca zdarzenia.

Sąd Okręgowy w Suwałkach, fot. Anna Przybycień
Sąd Okręgowy w Suwałkach, fot. Anna Przybycień

Sprawa ciągnie się już od sierpnia ubiegłego roku. Prokuratura nie może jednak postawić zarzutów, bo sędziego chroni immunitet. Choć został on uchylony przez sąd pierwszej instancji, to Waldemar M. odwołał się od tej decyzji.

Przez pół roku sąd tym odwołaniem się nie zajął. Najpierw ze względu na zmianę składu orzekającego, a wczoraj (22.05) z powodu choroby sędziego. Kolejny termin to właśnie 11 czerwca.

Wciąż nie wiadomo natomiast, kiedy przeciwko Waldemarowi M. odbędzie się postępowanie dyscyplinarne. Ma ono stwierdzić, czy uchybił godności urzędu. Karą za to może być nawet wydalenie z zawodu.

Waldemar M. jest zawieszony w wykonywaniu obowiązków. Mimo to otrzymuje 60 procent pensji.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Suwalski sędzia, który pod wpływem alkoholu spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia, wciąż nie poniósł konsekwencji tego czynu

2.04.2019, 07:17

Zdarzenie miało miejsce w sierpniu ubiegłego roku. Jedno z posiedzeń w tej sprawie wyznaczone w Sądzie Najwyższym na koniec marca, spadło z wokandy.


Nadal nie rozpoczął się proces suwalskiego sędziego, który kierował samochodem pod wpływem alkohol

28.02.2019, 10:18

Dopiero pod koniec marca i na początku kwietnia Sąd Najwyższy zajmie się sprawami suwalskiego sędziego, który w ubiegłym roku po pijanemu spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia.


Suwalski sędzia, który po pijanemu spowodował kolizję, stracił immunitet

1.01.2019, 10:04

Suwalski sędzia, który po pijanemu spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia, stracił immunitet oraz 40 proc. pensji.


Sędzia Waldemar M. z zarzutem popełnienia przewinienia służbowego

3.10.2018, 16:09

Zarzut popełnienia przewinienia służbowego przedstawił suwalskiemu sędziemu Waldemarowi M. zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Białymstoku.


Suwalski sędzia Waldemar M. który uciekł z miejsca kolizji, jest na zwolnieniu lekarskim

27.08.2018, 07:01

Suwalski sędzia Waldemar M., który na początku sierpnia uciekł z miejsca spowodowanej przez siebie kolizji, a potem został zatrzymany przez policję za jazdę samochodem po pijanemu, nie wróci do w przyszłym tygodniu do orzekania. Rozchorował się bowiem i najprawdopodobniej przez wiele miesięcy będzie przebywał na zwolnieniu lekarskim.


Sąd ustali, czy suwalski sędzia był pod wpływem alkoholu już w czasie rozpraw

7.08.2018, 06:59

Sąd Dyscyplinarny przy Sądzie Najwyższym zbada, czy suwalski sędzia, który po pijanemu rozbił auto, był nietrzeźwy już w czasie prowadzonych rozpraw. Do tego czasu Waldemar M. został zwieszony w pełnieniu obowiązków. Nie kieruje też II Wydziałem Karnym Sądu Okręgowego w Suwałkach.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


RadioRower

3-metrowa pisanka stanęła w centrum Lipska, fot. Iza Kosakowska
15.09.2019, 07:19, akt. 07:49

3-metrowa pisanka stanęła w centrum Lipska

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok