Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Suwalski sędzia Waldemar M. który uciekł z miejsca kolizji, jest na zwolnieniu lekarskim

Suwalski sędzia Waldemar M. który uciekł z miejsca kolizji, jest na zwolnieniu lekarskim

autor: Tomasz Kubaszewski

27.08.2018, 07:01, akt. 5.09.2018, 16:11

Suwalski sędzia Waldemar M., który na początku sierpnia uciekł z miejsca spowodowanej przez siebie kolizji, a potem został zatrzymany przez policję za jazdę samochodem po pijanemu, nie wróci do w przyszłym tygodniu do orzekania. Rozchorował się bowiem i najprawdopodobniej przez wiele miesięcy będzie przebywał na zwolnieniu lekarskim.

Fotolia.com
Fotolia.com

Sędzia Waldemar M. - relacja Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


O tym zdarzeniu było głośno w całej Polsce. Sędzia miał 1,8 prom. alkoholu. Sprawa okazała się tym bardziej bulwersująca, że Waldemar M., był także przewodniczącym wydziału karnego sądu okręgowego. 

Jednak wbrew nieprawdziwej informacji, upowszechnianej przez niektóre media, nie można go utożsamiać z tzw. dobrą zmianą w polskim wymiarze sprawiedliwości. Stanowisko przewodniczącego wydziału objął wprawdzie już za rządów PiS, ale z nominacji poprzedniej prezes suwalskiego sądu, nie zaś jej następcy. Waldemara M. chroni immunitet. Ewentualne zarzuty można będzie mu przedstawić dopiero wówczas, gdy sędziowski sąd dyscyplinarny immunitet uchyli. Kiedy to nastąpi nie wiadomo, bo trwa organizacja nowych struktur dyscyplinarnych sędziów.

Wszystko, co można było do tego czasu zrobić, prezes suwalskiego sądu Jacek Sowul zrobił, czyli zawiesił Waldemara M. na najdłuższy możliwy okres — na miesiąc i przyjął rezygnację z funkcji przewodniczącego wydziału. Ale zawieszenie się kończy, natomiast po raz kolejny zastosować go nie można. 

Waldemar M. jednak nie wróci na salę sądową ze względu na chorobę, a do czasu gdy wyzdrowieje, powinny zapaść decyzje o uchyleniu immunitetu i ewentualnym postawieniu zarzutów.

| red: mik, maj

ZOBACZ TEŻ:


Sąd ustali, czy suwalski sędzia był pod wpływem alkoholu już w czasie rozpraw

7.08.2018, 06:59

Sąd Dyscyplinarny przy Sądzie Najwyższym zbada, czy suwalski sędzia, który po pijanemu rozbił auto, był nietrzeźwy już w czasie prowadzonych rozpraw. Do tego czasu Waldemar M. został zwieszony w pełnieniu obowiązków. Nie kieruje też II Wydziałem Karnym Sądu Okręgowego w Suwałkach.


Suwalski sędzia zawieszony w pełnieniu obowiązków - prowadził auto pod wpływem alkoholu

6.08.2018, 11:06

Sędzia Suwalskiego Sądu Okręgowego Waldemar M. zawieszony w pełnieniu obowiązków. Nie pełni też już funkcji przewodniczącego II Wydziału Karnego tamtejszego sądu. To konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu i spowodowania kolizji drogowej.

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu


fot. Wojciech Szubzda
12.07.2020, 17:04, akt. 17:09

W Augustowie utonął mężczyzna
74. rocznica Obławy Augustowskiej, fot. Marcin Kapuściński
9.07.2020, 12:54, akt. 10.07.2020, 12:56

Wkrótce 75. rocznica Obławy Augustowskiejfoto Anna Przybycień
9.07.2020, 11:20, akt. 12:52

Koncert zamiast Suwałki Blues Festiwal

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok