Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Suwalski powiat ziemski otrzymał wsparcie finansowe na wszystkie inwestycje drogowe, jakie zgłosił

Suwalski powiat ziemski otrzymał wsparcie finansowe na wszystkie inwestycje drogowe, jakie zgłosił

autor: Areta Topornicka

4.07.2019, 11:38, akt. 11:43

To pierwszy taki przypadek w historii. Chodzi o prawie 6 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych.

fot. Witold Kowalewski
fot. Witold Kowalewski

Wnioski powiatu przeszły pozytywnie weryfikację wojewody podlaskiego. Niebawem rozpoczną się przebudowy i remonty pięciu dróg. Starosta suwalski Witold Kowalewski mówi, że dzięki temu znacznie poprawi się komfort życia mieszkańców.

To jest bardzo dobra wiadomość przede wszystkim dla mieszkańców powiatu suwalskiego. Te pięć inwestycji ułatwi dojazd do posesji, do gospodarstw rolnych, prowadzenie działalności gospodarczej. Stan tych dróg, które będziemy remontować, jest opłakany. Dzięki środkom z funduszu takich dróg będzie w naszym powiecie coraz mniej.

Od podstaw zostaną wybudowane dwie drogi - kilometrowy odcinek od Małej Huty do Starego Folwarku, kosztujący ponad 768 tys. zł oraz kilometrowa szosa łącząca Węgielnię, Bilwinowo i Kaletnik. Jej koszt, to ponad 1,3 mln zł.

Starosta dodaje, że pozostałe trzy drogi przejdą kapitalny remont:

Granica województwa, czyli Supienie - Wólka- Filipów, o wartości prawie 800 tys. zł. Kolejna droga to jest łącznik od "ósemki" Płociczno- Dubowo - Poddubówek, o długości 1,3 km i wartości prawie 640 tys. zł. Najdłuższy odcinek Krzywe - Sobolewo-Płociczno - Gawrych Ruda - Słupie oraz Suwałki - Sobolewo o długości 3,6 km i wartości prawie 2,2 mln zł.

Przetargi zostaną ogłoszone jeszcze w tym tygodniu. Starosta Kowalewski liczy, że prace ruszą już w sierpniu i potrwają najdłużej do końca roku.

Warto dodać, że wcześniej Powiat Suwalski otrzymał dotację na modernizację dwóch odcinków dróg: Wiżajny - Smolniki, gdzie wczoraj wylewano asfalt oraz Przerośl - Zusenko - Jemieliste, której remont już ukończono. Wkrótce rozpocznie się także przebudowa mostu w Kuriankach na rzecze Szczeberce. Na tę inwestycję samorząd otrzymał środki z rezerwy subwencji ogólnej. 

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Suwalskie starostwo planuje remonty pięciu dróg

17.04.2019, 11:22

Suwalskie starostwo liczy nawet na kilka milionów złotych z pierwszego rozdania środków Funduszu Dróg Samorządowych. Przebudowane mają być trasy w trzech gminach.


Konar runął na aleję. Starostwo czeka na kolejną ekspertyzę

1.04.2019, 08:07

Na Aleję Lipową w Dowspudzie spadła duża gałąź. Zdaniem mieszkańców, to dowód, że jest tam niebezpiecznie i trzeba wyciąć chore drzewa. Suwalskie starostwo ma na to zgodę, ale czeka na kolejną opinię ekspertów.


Dwie duże inwestycje drogowe w gminie Raczki

20.06.2018, 12:06

Zbudowane będą tam: droga Stoki - Kurianki Pierwsze oraz ulica 1 Maja w stronę Dowspudy. Pierwszą zajmie się urząd gminy, a drugą suwalskie starostwo powiatowe.

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej FiedorukMuzeum Marii Konopnickiej podczas remontu, fot. Iza Kosakowska
27.10.2020, 11:30, akt. 21:00

Jak zmieni się Muzeum Marii Konopnickiej?
Nowe inwestycje drogowe w gminie Giby, fot. Marta Sołtys
23.10.2020, 18:00, akt. 18:15

Nowe inwestycje drogowe w gminie Giby

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok