Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Augustowska baza kajakarzy zostanie otwarta we wrześniu

Augustowska baza kajakarzy zostanie otwarta we wrześniu

autor: Marcin Kapuściński

17.07.2019, 08:01

Ratusz zapowiada, że zostały już tylko ostatnie prace wykończeniowe oraz wyposażenie obiektu w sprzęt. Wkrótce na dachu budynku zostaną też ustawione ule z pszczołami.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Burmistrz Mirosław Karolczuk zapewnia, że inwestycja jest już na ostatniej prostej i wkrótce zaczną z niej korzystać kajakarze.

Na pewno będzie to wrzesień. Wtedy zakończymy montować  wyposażenie. Teraz czekamy na ich dostawę, a później decyzję o odbiorze obiektu. Szykowane są już zawody na rzece Netcie. Będzie to bardzo dobrą okazja, aby zaprezentować wszystkim naszą bazę.

W ramach inwestycji zaplanowano pomieszczenia na kajaki i łodzie motorowe, szatnię oraz pomost i trybunę dla kibiców. Karolczuk liczy, że warty niemal 6 mln zł obiekt stanie się jedną z atrakcji Augustowa.

Mamy co do tej bazy też i inne pomysły. Chcemy, żeby na jej dachu stały ule i była tam mini pasieka. Dach jest w roślinności, kwitną tam nawet trawy i wygląda to zjawiskowo. Budynek już budzie duże zainteresowanie. Byłem świadkiem, jak po drugiej stronie rzeki zatrzymują się wycieczki i turyści robią sobie z zdjęcia z bazą w tle.

Baza miała być gotowa pod koniec maja ubiegłego roku. W trakcie jej budowy znaleziono wiele błędów w dokumentacji i konieczne było m.in. podniesienie konstrukcji o niemal metr. Przez to obiekt okazał się też o kilkaset tysięcy złotych droższy.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Ile ostatecznie kosztować będzie baza kajakarzy? Pytają o to augustowscy radni

5.06.2019, 07:12

Obawiają się, że miasta nie stać na tak drogi wydatek. Dziwią się, że dodatkowe koszty pojawiły się tam, gdzie powinno się szukać oszczędności.


Baza kajakarzy w Augustowie powstanie nie tylko później, ale też będzie dużo droższa

31.05.2019, 11:34

Przez błędy na etapie projektowania władze miasta muszą dołożyć do inwestycji 350 tys. zł. Zakończenie budowy już dziś opóźnia się o kilka miesięcy.


Augustowska baza kajakarzy nie będzie gotowa na sezon turystyczny

26.04.2019, 09:37

Władze miasta przyznają, że będą opóźnienia, a obiekt będzie o kilkaset tysięcy złotych droższy.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok