Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Związkowcy bronią zwolnionych kierowców suwalskiego PGK

Związkowcy bronią zwolnionych kierowców suwalskiego PGK

autor: Areta Topornicka

22.07.2019, 07:59

Proces w sprawie przywrócenia kierowców do pracy trwa już kilka tygodni.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Brak zaangażowania, ciągłe uwagi do grafiku oraz odmowa przyjścia do pracy w dni wolne. Takie przyczyny zwolnienia czterech kierowców autobusów przedstawił przed sądem pracy kierownik suwalskiego Zakładu Komunikacji Miejskiej. Działające w komunalnej spółce związki uważają, że to szukanie powodów na siłę.

Niedawno zeznania składał kierownik Zakładu Komunikacji Miejskiej Piotr Wasiukow, który tak mówił o zwolnionych pracownikach:


Zawsze była z nimi dyskusja i nigdy im się nic nie podobało. Cały czas negowali mój sposób budowania grafiku. Nigdy nie podobały im się dni, w których pracowali oraz "kursówki", które mieli wykonywać. Często przychodzili do mnie, żeby wymusić zmiany w grafiku już w dniu jego wydania.


Zarzuty odpiera szef działających w miejskiej spółce struktur OPZZ Zdzisław Wasilewski. Broni on współpracowników i twierdzi, że Wasiukow celowo utrudnia kierowcom wgląd do planu pracy.


Nie mieliśmy wglądu do grafików. Wcześniej taką możliwość mieli dyspozytorzy, ale kierownika zablokował im taką możliwość. O harmonogramie naszej pracy dowiadywaliśmy się, dopiero gdy otrzymywaliśmy zatwierdzony i wydrukowany grafik do ręki. Dlatego były uwagi i zastrzeżenia. Uważam, że są linie, które można było lepiej dopasować.


W styczniu część kierowców suwalskiej komunikacji miejskiej zażądała podwyżek i przeszła na urlopy chorobowe. Kilkanaście dni później realizację niektórych kursów zlecono podwykonawcy, a protestujących zwolniono. Ich było to niezgodne z prawem i chcą przywrócenia na swoje stanowiska.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Przez prywatnego przewoźnika wielu suwalczan nie dotarło na czas do pracy

30.04.2019, 08:32

Niektórych porannych kursów po prostu nie było- alarmują związkowcy z suwalskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.


Kierowcy zwolnieni z PGK walczą w sądzie o powrót do pracy

16.04.2019, 08:19

Rozpoczął się proces o przywrócenie do pracy zwolniony kierowców suwalskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Walczą o to cztery osoby, które uważają, że wyrzucono je za upomnienie się o wyższe zarobki.


W suwalskim PGK zastraszono pracowników - mówią związkowcy

22.03.2019, 07:07

Pracownicy, którzy podpisali się pod listą poparcia prezesa suwalskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej- byli zastraszani. Uważają tak związkowcy i radni suwalskiej opozycji. Podkreślają, że od władz spółki oczekują wyjaśnień, a nie plebiscytu popularności.


Radni PiS domagają się interwencji prezydenta Suwałk w PGK

11.03.2019, 15:54

Radni opozycji domagają się interwencji prezydenta Suwałk w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej. Ich zdaniem prezes Dariusz Przybysz podejmuje nieracjonalne decyzje i nie potrafi porozumieć się z załogą. 


Zwolnieniami w suwalskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej zajmą się sąd oraz Państwowa Inspekcja Pracy

8.03.2019, 09:23

Wyjaśnienia sprawy zwolnień chcą radni opozycji, którzy domagają się przewrócenia kierowców na stanowiska. Uważają, że są to represje za roszczenia płacowe formułowane przez pracowników miejskiej spółki.

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


Jarmark w wigierskim klasztorze, fot. Anna Przybycień
15.08.2020, 08:35, akt. 08:49

Dwudniowy Jarmark Wigierski
sierż. sztab. Janusz Uryn, Źródło: KMP Suwałki
12.08.2020, 12:51, akt. 12:53

Policjant uratował życie czterolatkafot. Jakub Mikołajczuk
12.08.2020, 10:06, akt. 10:12

Drogie wakacje w Augustowie


fot. Irena Poczobut
12.08.2020, 15:25, akt. 18:08

Suwalska młodzież uczy się żonglowania

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok