Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | W nocy na izbie przyjęć w suwalskim szpitalu brakuje dyżurujących pediatrów

W nocy na izbie przyjęć w suwalskim szpitalu brakuje dyżurujących pediatrów

autor: Areta Topornicka

23.07.2019, 07:48, akt. 20:52

Alarmuje o tym nasza słuchaczka, która kilka dni temu odwiedziła to miejsce ze swoją chorą córką. Przez brak specjalisty zmuszona była pojechać do placówki w innym mieście.

fot. Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach
fot. Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach

Problem zgłosiła nam pani Joanna, której półtoraroczna córeczka zachorowała w sobotę. Suwalczanka opowiada, że w szpitalu nie znalazł się pediatra, który mógłby zbadać dziewczynkę.

Kiedy dziecko zachorowało zadzwoniłam na pogotowie i okazało się, żeod piątku nie ma tam żadnego pediatry. Powiedziano mi, że być może będzie, ale dopiero w niedzielę wieczorem. Niestety musieliśmy szukać pomocy gdzie indziej. Przyjęto nas dopiero w augustowskim szpitalu. To jest nie do pomyślenia, żeby dzieci z całego powiatu suwalskiego były tak długo bez opieki.

Dyrektor suwalskiego szpitala Adam Szałanda wyjaśnia, że opieka w ramach gabinetów nocnej i świątecznej opieki medycznej jest zawsze zapewniona. Nie gwarantuje ona jednak, że dziecko przyjmie akurat pediatra.

Lekarz dyżurujący jest w stanie udzielić pomocy dla najmłodszych pacjentów. Niestety, jeżeli mama chce otrzymać pomoc innego specjalisty, to nie zawsze jesteśmy w stanie zagwarantować taką usługę. Staramy się jednak wychodzić na przeciw oczekiwaniom rodziców i jeżeli są przypadki wymagające konsultacji, to lekarz jest proszony z oddziału.

Z argumentami dyrekcji nie zgadza się mama dziewczynki. Uważa ons, że jedynie pediatra posiada odpowiednie doświadczenie i wiedzę, aby na wczesnym etapie prawidłowo zdiagnozować  dziecko.

| red: kap, mik
ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Źródło fot. Google Maps
17.06.2024, 06:35, akt. 08:53

Co dalej z ulicą Kościelną w Augustowie?


fot. Wigry Suwałki
14.06.2024, 10:08, akt. 17.06.2024, 11:08

Wigry Suwałki awansowały do III LigiŹródło fot. Wigry Suwałki
14.06.2024, 09:22, akt. 11:59

Czy Wigry awansują do III Ligi?

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok