Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Piknik militarny, atrakcje dla dzieci i grochówka. W czwartek w Suwałkach będzie świętować wojsko

Piknik militarny, atrakcje dla dzieci i grochówka. W czwartek w Suwałkach będzie świętować wojsko

autor: Tomasz Kubaszewski

14.08.2019, 09:07

O godz. 10.30 mszą świętą w konkatedrze pw. św. Aleksandra rozpoczną się jutro (15.08) w Suwałkach obchody Święta Wojska Polskiego.

fot. Areta Topornicka
fot. Areta Topornicka

Po nabożeństwie na placu Marszałka Piłsudskiego odbędzie się część oficjalna uroczystości. A potem w Parku Konstytucji 3 Maja zaplanowano piknik militarny. Opowiada o nim ppłk Jarosław Kowalewski, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Suwałkach.

Wojsko ma wiele do zaoferowania. To jest przede wszystkim piknik jednostek suwalskich: 14 Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej, 12 Batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej, WKU i pomniejszych jednostek. Wystawią one swój sprzęt. Będzie też sprzęt wypożyczony. Na pewno zaprezentowany zostanie najnowocześniejszy sprzęt artyleryjski, jakim w tej chwili dysponują Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej.

Podczas pikniku zaplanowano też gry i zabawy dla dzieci oraz rodziców, a także darmową wojskową grochówkę. Uroczystości odbywają się pod honorowym patronatem wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Wojsko świętowało nad Wigrami. Setki osób na Jarmarku Wigierskim

16.08.2018, 11:41

Piknik militarny, prezentacja uzbrojenia, spotkania z żołnierzami, a na finał wojskowa grochówka. To niektóre z atrakcji wczorajszych obchodów (15.08) Święta Wojska Polskiego, które odbyły się w sąsiedztwie pokamedulskiego klasztoru nad jeziorem Wigry.


Święto Wojska Polskiego w Podlaskiem

15.08.2018, 04:22

Uroczyste apele, nabożeństwa, pokazy sprzętu i pikniki. Tak w środę (15.08.) mieszkańcy województwa podlaskiego obchodzą Święto Wojska Polskiego.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok