Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Mamy bardzo mocną listę na wybory - mówi wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński

Mamy bardzo mocną listę na wybory - mówi wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński

autor: Marcin Kapuściński

19.08.2019, 07:10, akt. 10:32

Na ogłoszonej w końcu minionego tygodnia liście kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu jest trzech przedstawicieli Suwalszczyzny.

Jarosław Zieliński, fot. Tomasz Kubaszewski
Jarosław Zieliński, fot. Tomasz Kubaszewski

Zdaniem liderów tego ugrupowania, także w woj. podlaskim PiS ma szansę poprawić wynik z poprzednich wyborów.  Drugie miejsce na liście przypadło wiceministrowi spraw wewnętrznych i administracji Jarosławowi Zielińskiemu. 

To jest bardzo mocna lista. Kandydują wszyscy dotychczasowi posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Przed czterema laty zdobyliśmy osiem mandatów na czternaście dostępnych w okręgu obejmującym województwo podlaskie. Z czasem doszli do nas również posłowie wybrani z innych ugrupowań. Na tegorocznej liście są też nowe osoby m.in. samorządowcy i przedstawiciele różnych środowisk. Liczymy, że w październiku zdobędziemy więcej mandatów niż w 2015 roku.

PiS ogłosił również, że o miejsce do Senatu w okręgu suwalsko-łomżyńskim ubiegał się będzie Kornel Morawiecki, działacz opozycji antykomunistycznej i ojciec obecnego premiera. Zdaniem Zielińskiego, to dobry kandydat.

Sytuacja, że ojciec i syn mają takie zasługi dla ojczyzny, nie jest częsta. Jeżeli uda się nam zwyciężyć w całym kraju, a Kornel Morawiecki zostanie senatorem, to będzie dobrze służyło Polsce i regionowi. Na jego start nie powinno się patrzeć w małostkowy sposób. Nie należy oceniać, kto gdzie mieszka. Ważne są zasługi i cele, które sobie stawiamy. Może bowiem wygrać ktoś, kto jest mieszkańcem tego terenu, a nie będzie miał siły przebicia i zostanie słabym senatorem.

Suwalszczyznę na listach PiS reprezentować będą również wicedyrektor augustowskiej Szkoły Podstawowej nr 4 Elżbieta Puczyłowska oraz przewodniczący rady powiatu suwalskiego Marek Dziatkowski.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Suwalscy radni nie przyjęli Samorządowej Karta Praw Rodziny

29.07.2019, 19:36

O uchwalenie w Suwałkach Samorządowej Karta Praw Rodziny, która ma być odpowiedzią środowisk konserwatywnych na warszawską Kartę LGBT, wnioskował poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Żalek. Suwalscy radni nie przyjęli dokumentu.


Suwalscy radni spierają się o LGBT

26.07.2019, 11:41

Czy Suwałki powinny przyjąć Samorządową Kartą Praw Rodzin, która jest kontrą do wdrażanej w Warszawie Karty LGBT+?

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Bilety na koncert Limp Bizkit w Kownie!
fot. Archiwum
16.02.2020, 10:49, akt. 11:32

Zdarzyło się w tygodniuNumerkomat, fot. Areta Topornicka
12.02.2020, 13:00, akt. 13:02

Numerkomaty w suwalskim szpitaluźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok