Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Na wolność wyszedł suwalczanin zatrzymany przez policję w związku z oszustwami „na wnuczka”

Na wolność wyszedł suwalczanin zatrzymany przez policję w związku z oszustwami „na wnuczka”

20.08.2019, 07:11

Prokuratura wciąż zarzuca mu jednak, że to przez jego ręce przeszło wyłudzone od staruszek 80 tysięcy złotych.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Z ustaleń policji wynika, że Andrzej W. co najmniej trzykrotnie jako kurier odbierał pieniądze od starszych kobiet. Mężczyzna broni się, że był nieświadomy całej sytuacji i uważa, że sam padł ofiarą planu przestępców.

Jak mówi Joanna Orchowska, szefowa suwalskiej Prokuratory Rejonowej, zwolnienie z aresztu nie oznacza, że 58-latek został oczyszczony z zarzutów.

Sąd Okręgowy w Suwałkach uwzględnił zażalenie, uznając, że nie została zachowana ogólna przesłanka do tymczasowego aresztowania. Czyli nie udowodniono wysokiego prawdopodobieństwa, że podejrzany popełnił zarzucany mu czyn. Postanowienie jest niezaskarżalne, musimy się z tym pogodzić. Ale nadal prowadzimy śledztwo, które ustali, czy podejrzany dopuścił się przestępstwa.

Jak nieoficjalnie wiadomo, Andrzej W. nie jest zatrudniony w firmie kurierskiej.

Sąd sugerował, że podejrzany mógł nie być do końca świadomy, a przestępstwo można popełnić tylko w sposób celowy, związany z dążeniem do uzyskania korzyści. Musimy mu to udowodnić. Podejrzany złożył obszerne wyjaśnienia i nie przyznaje się do winy.

Sprawa dotyczy zdarzenia z końca lipca. Oszukano wtedy metodą „na wnuczka” dwie kobiety. 95-latka straciła 25 tysięcy, a 78-latka 55 tysięcy złotych. Policjantom do dziś nie udało się odzyskać wyłudzonych pieniędzy.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Zatrzymany kurier grupy oszukującej "na wnuczka"

6.08.2019, 15:13

Suwalscy policjanci zatrzymali 58-latka, który poszywając się pod kuriera, odbierał pieniądze od osób oszukanych metodą "na wnuczka". Mężczyzna wyłudził w ten sposób 80 tysięcy złotych. Suwalczaninowi grozi za to nawet osiem lat więzienia.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Bilety na koncert Limp Bizkit w Kownie!
fot. Archiwum
16.02.2020, 10:49, akt. 11:32

Zdarzyło się w tygodniuNumerkomat, fot. Areta Topornicka
12.02.2020, 13:00, akt. 13:02

Numerkomaty w suwalskim szpitaluźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok