Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Czy nauczyciele z suwalskich przedszkoli otrzymają taki sam dodatek za wychowawstwo, jak w szkołach?

Czy nauczyciele z suwalskich przedszkoli otrzymają taki sam dodatek za wychowawstwo, jak w szkołach?

autor: Areta Topornicka

26.08.2019, 07:29, akt. 10:03

A tam, zgodnie z niedawnymi decyzjami rządowymi, ma wynosić on minimum 300 zł. Żeby w przedszkolach było podobnie, odpowiednią uchwałą muszą podjąć radni.

fot. Marta Sołtys
fot. Marta Sołtys

Jeśli tego nie uczynią, nauczyciele z przedszkoli będą otrzymywali tak, jak do tej pory - 110 zł.  Zdaniem wiceprzewodniczącego komisji oświaty i wychowania suwalskiej rady - Jarosława Schabieńskiego, byłoby to bardzo niesprawiedliwe.

Nauczyciele przedszkolni tak samo są nauczycielami i tak samo podlegają  Karcie Nauczyciela. Poza tym, przedszkole pełni funkcję wychowawczo-opiekuńczo-dydaktyczną. Funkcja wychowawcza, zgodnie z dokumentami, jest na pierwszym miejscu. Nauczyciele przedszkolni są pierwszymi wychowawcami, którym rodzice oddają swoje pociechy.  W sposób oczywisty ci nauczyciele powinni ten dodatek otrzymywać. Będziemy tę propozycję forsować.

Co na to władze miasta, na razie nie wiadomo. Informacje na ten temat odpowiedzialna za oświatę wiceprezydent Ewa Sidorek ma przekazać nam we wtorek.

Dodajmy, że decyzje o podniesieniu w przedszkolach dodatku za wychowawstwo zapadły już m.in. w Białymstoku, Bielsko-Białej i Częstochowie.

| red: kap
ZNAJDŹ NAS

źródło: stock.adobe.com
17.09.2021, 10:57, akt. 10:59

Jakich imprez zabrakło latem? - sonda

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok