Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | WSA przyznał rację augustowskiemu przedszkolu, któremu poprzednie władze miasta odmówiły dotacji za pierwszy rok działalności

WSA przyznał rację augustowskiemu przedszkolu, któremu poprzednie władze miasta odmówiły dotacji za pierwszy rok działalności

autor: Marcin Kapuściński

11.09.2019, 10:49, akt. 10:52

Jeżeli Ratusz nie odwoła się od wyroku, będzie musiał zwrócić placówce kilkadziesiąt tysięcy złotych.

fot. Marta Sołtys
fot. Marta Sołtys

W 2016 roku poprzednie władze miasta nie zgodziły się wypłacić dofinansowania przedszkolu Montessori. Tłumaczono to tym, że placówka nie została zarejestrowana w terminie.

Właściciel przedszkola Tomasz Stasieło uważa, że Ratusz powołał się wtedy na niezgodą z prawem krajowym miejską uchwałę, zabraniającą przyznawania dotacji w trakcie roku szkolnego.

Już półtora roku wcześniej informowaliśmy burmistrza, że przedszkole powstaje. Chcieliśmy w ten sposób zabezpieczyć możliwość otrzymywania dotacji. Ustawodawca przygotował przepisy właśnie na taką okoliczności, kiedy przedszkole zaczyna funkcjonować w trakcie roku i nie może do 30 września złożyć informacji o planowanej liczbie dzieci.

Burmistrz Mirosław Karolczuk przyznaje, że sprawa od początku budziła jego wątpliwości.

Jest pytanie, co z tym dalej zrobić. Część osób już wtedy mówiła, że miejską uchwałę można było poprawić i szybko rozwiązać problem. Temat jest analizowany i zastanawiamy, się czy złożyć odwołanie od wyroku.

Z podjęciem decyzji burmistrz czeka do momentu, gdy z uzasadnieniem wyroku WSA zapoznają się miejscy prawnicy. Ma to nastąpić jeszcze w tym miesiącu.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Przedszkole z Augustowa wciąż walczy o dotację. Radni odrzucili skargę

28.05.2019, 07:36

Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miało stracić prywatne przedszkole z Augustowa, któremu poprzednie władze miasta odmówiły dotacji za pierwszy rok działalności.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok