Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Burmistrz Augustowa znacząco obniżył dodatki motywacyjne i funkcyjne dla niektórych dyrektorów szkół

Burmistrz Augustowa znacząco obniżył dodatki motywacyjne i funkcyjne dla niektórych dyrektorów szkół

autor: Marcin Kapuściński

22.10.2019, 11:53, akt. 11:57

Augustowski radny i były burmistrz Wojciech Walulik uważa, że obecne władze miasta ukarały dyrektorów szkół za to, że ci w ubiegłym roku wsparli jego kampanię wyborczą.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

Burmistrz Augustowa znacząco obniżył dodatki motywacyjne i funkcyjne dla niektórych dyrektorów szkół- relacja Marcina Kapuścińskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Znaczące obniżki dodatku funkcyjnego oraz motywacyjnego dotknęły sześciu z dziewięciu szefów oświatowych placówek. Najbardziej zmniejszono miesięczne wynagrodzenie kierującym szkołami nr 2 - o 1942 zł, nr 6 – o 1476 zł oraz nr 3 - o 1270 zł. Część z nich zarabia teraz mniej niż inni szeregowi nauczyciele.


Radny Wojciech Walulik uważa, że decyzja Ratusza ma podtekst polityczny.


- W kampanii wyborczej Mirosław Karolczuk krytycznie odniósł się do mego sposobu zarządzania oświatą i zarzucił mi szerzenie strachu. Dyrektorzy szkół i przedszkoli w zdecydowany sposób zaprzeczyli tym insynuacjom. Teraz tym dyrektorom obniżono wynagrodzenia. Wniosek nasuwa się sam. Ci, którzy wspierali przez cztery lata moją pracę w oświacie, zostali ukarani drastycznym obniżeniem pensji.


Z takimi argumentami nie zgadza się zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz.


- To bezzasadny zarzut i być może ktoś w takim sposób przedstawia swoje podejście i projektuje na innych swoje zachowanie. Wyłączna decyzja odnośnie wysokości dodatków należy do burmistrza. A on ustalając je, bierze pod uwagę między innymi to, jak sprawnie działa dana szkoła i jakie wyzwania stanęły przed dyrektorem.


Walulik akcentuje jednak, że Ratusz podniósł dodatki dyrektorom, którzy wsparli Karolczuka. Jego zdaniem problem dodatków powinni rozstrzygnąć radni na najbliższej czwartkowej sesji rady miejskiej.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Augustowski radny pyta, dlaczego władze miasta zmniejszyły dodatki dyrektorkom szkół i przedszkoli

3.10.2019, 11:12

Zdaniem byłego burmistrza Wojciecha Walulika, to kara za poparcie jego kandydatury w ubiegłorocznych wyborach samorządowych.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok