Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Koniec procesu zwolnionych kierowców z suwalskiej PGK. Wyrok za dwa tygodnie

Koniec procesu zwolnionych kierowców z suwalskiej PGK. Wyrok za dwa tygodnie

autor: Marcin Kapuściński

7.11.2019, 13:21, akt. 13:24

Przywrócenia do pracy domagają się czterej kierowcy suwalskiej komunikacji miejskiej, których w styczniu zwolniono z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Wczoraj (06.11) w sądzie rejonowym zakończył się proces w tej sprawie.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Koniec procesu kierowców zwolnionych z suwalskiej PGK - relacja Marcina Kapuściński

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Na początku roku część kierowców zażądała podwyżek. Gdy usłyszeli odmowę, przeszli na urlopy zdrowotne. W tym czasie władze PGK zatrudniły osoby na zastępstwo, a niektóre kursy powierzyły prywatnej firmie.  

W spółce powołano też komisję, która uznała, że protestujący są najgorszymi pracownikami i powinni być zwolnieni. Pracę straciło dziewięć osób.

Reprezentująca PGK adwokat Marta Sienkiewicz uważa, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

Podwykonawca przejął część zadań spółki. Konsekwencją tego był przerost zatrudnienia i konieczność redukcji etatów. Wszyscy zostali poddani ocenie według tych samych kryteriów. Decydują one o tym, czy pracownik jest dobrym kierowcą. Zwolnieni na tle pozostałych wypadli najgorzej.

Z tymi argumentami nie zgadza się pełnomocnik zwolnionych z pracy mecenas Paweł Mścichowski.

Przyczyna wypowiedzenia kierowcom stosunku pracy była nieprawdziwa. W styczniu 2019 roku w spółce zatrudniono osoby, które zaczęły wykonywać ich obowiązki. Stworzono nowe etaty, a powodów zwolniono. Wskazane w wypowiedzeniu zasady oceny pracowników są niekonkretne. Można dopasować do nich każdą osobę. W toku postępowania wykazaliśmy, że członkowie zespołu oceniającego różnorako rozumiały zapisane w regulaminie kryteria.

Wyrok w tej sprawie sąd ogłosi 19 listopada.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Suwalski sąd przesłuchał kolejnych świadków w procesie o przywrócenie do pracy zwolnionych kierowców PGK

26.09.2019, 10:03

Wczoraj (25.09) zeznania składali właściciele dwóch firm, którym PGK proponowało przejęcie niektórych kursów oraz dwaj kierowcy zatrudnieni w styczniu. Do sprawy zbyt wiele to jednak nie wniosło.


Szykują się zmiany w suwalskiej komunikacji

20.09.2019, 08:10

Mimo deklaracji złożonych w lutym przez prezydenta Czesława Renkiewicza, nie ma pewności że władze Suwałk wprowadzą od przyszłego roku darmowe przejazdy dla wszystkich mieszkańców.


Jak zarabiają prezesi suwalski spółek komunalnych

6.08.2019, 07:19

Miejskie wypisko, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej oraz Park Naukowo-Technologiczny. Prezesi tych suwalskich spółek zarobili w ubiegłym roku najwięcej.


Kierowcy zwolnieni z PGK walczą w sądzie o powrót do pracy

16.04.2019, 08:19

Rozpoczął się proces o przywrócenie do pracy zwolniony kierowców suwalskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Walczą o to cztery osoby, które uważają, że wyrzucono je za upomnienie się o wyższe zarobki.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


"Moje białostockie powidoki" Andrzeja Fiedoruka
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok