Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | To suwalski Ratusz zdecyduje, czy drzewa przy ul. Klonowej zostaną wycięte

To suwalski Ratusz zdecyduje, czy drzewa przy ul. Klonowej zostaną wycięte

autor: Iza Kosakowska

8.11.2019, 06:49

Planuje to zrobić Suwalska Spółdzielnia Mieszkaniowa w związku z projektem modernizacji boiska. Okoliczni mieszkańcy protestują. Zebrali w tej sprawie blisko 600 podpisów.

fot. Iza Kosakowska
fot. Iza Kosakowska

Jak podkreśla główny specjalista wydziału ochrony środowiska Urzędu Miejskiego w Suwałkach Radosław Renda, protest mieszkańców jest w tym przypadku ważną okolicznością. Ale decyzja należy do spółdzielczych władz.  

Spółdzielni może wystąpić do nas w wnioskiem o wydanie pozwolenia na wycinkę. Wniosek zostanie rozpatrzony, przeprowadzone zostaną oględziny i podjęta zostanie decyzja, czy i na które drzewa zostanie wydane zezwolenie. Procedura jest skomplikowana, musimy zawiadamiać mieszkańców o każdym podjętym działaniu, dlatego przewidywany termin  rozpatrzenia wniosku, od jego wpłynięcia do wydania zezwolenia, to około półtora do dwóch miesięcy.  

Spółdzielnia planuje wyciąć 10 drzew - 9 klonów i jedną topolę. Ostateczna decyzja w tej sprawie powinna być znana pod koniec grudnia lub na początku stycznia.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Niemal 600 podpisów zebrali mieszkańcy Suwałk w obronie przeznaczonych do wycinki drzew, które rosną na ulicy Klonowej

6.11.2019, 14:25

Petycja trafiła do zarządzającej terenem Suwalskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.


Boisko zamiast drzew. Suwalczanie nie zgadzają się na wycinkę

23.10.2019, 07:44

Takie plany przy ulicy Klonowej ma Suwalska Spółdzielnia Mieszkaniowa. W związku modernizacją obiektu sportowego wyciętych ma tam być dziewięć klonów.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


"Moje białostockie powidoki" Andrzeja Fiedoruka
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok