Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Sejny. Na tę inwestycję mieszkańcy czekali od dawna

Sejny. Na tę inwestycję mieszkańcy czekali od dawna

autor: Areta Topornicka

15.11.2019, 12:35, akt. 12:41

W powiecie sejneńskim uroczyście otwarto wczoraj (14.11) przebudowaną drogę łączącą miejscowości Sejny, Bosse i Berżałowce.

Fotolia.com
Fotolia.com

To jedna z trzech tego typu inwestycji, na które powiat otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Mówi starosta sejneński Maciej Plesiewicz.

- Pamiętam, że od ponad 20 lat mieszkańcy miejscowości Bosse, Berżałowce i Sejny dopominali się o przebudowę tej drogi. Jej wcześniejszy stan i warunki jakie na niej panowały, nie odpowiadały dzisiejszym standardom. Przebudowaliśmy około 6-kilometrowy odcinek. Wartość tej inwestycji to 4,5 mln zł, z czego dofinansowanie ze strony budżetu państwa wynosi połowę tej kwoty - 2,25 mln zł.

Ale to nie koniec uroczystości drogowych. Dzisiaj o 13. odbędzie się otwarcie przebudowanego odcinka łączącego miejscowości Krasnopol, Gremzdel, Jegliniec i Watrołuża. Jak podkreśla starosta Plesiewicz, gmina Krasnopol dorzuciła do tej inwestycji 400 tys. zł.

- Droga od byłej szkoły w Jeglińcu, przebiegająca przez gminę Krasnopol, jest kontynuacją odcinka, który został przebudowany w 2016 roku. Wówczas wyremontowano około 4 km, natomiast teraz odcinkiem ponad 2,7 km kończymy całość tej inwestycji. Dobiegać ona będzie do granicy powiatu sejneńskiego. Kwota to 1,6 mln. Jest to droga asfaltowa o standardach powiatowych, o szerokości 5 metrów.

Kolejny, tym razem kilometrowy odcinek, jaki zostanie przebudowany dzięki rządowemu dofinansowaniu, znajduje się w gminie Puńsk. Chodzi o drogę zaczynającą się na skrzyżowaniu w Widugierach i prowadzącą w kierunku tamtejszej szkoły. Do tej inwestycji dojdzie w przyszłym roku.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Nowa droga przetnie wieś Kadaryszki w gminie Rutka-Tartak

13.11.2019, 12:42

Pieniądze na budowę pochodzą z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Półkilometrowy odcinek prowadzić będzie do osiedla, które jeszcze nie powstało.


Niebezpieczne skrzyżowanie na obwodnicy Raczek zostanie dodatkowo oznakowane

12.11.2019, 07:45

Pojawią się m.in. pasy zwalniające i ograniczenie prędkości. Nie będzie tam jednak oświetlenia.


Droga wojewódzka między Suwałkami a Filipowem ma być remontowana etapami

6.11.2019, 11:01

Takie plany modernizacji 25-kilometrowego odcinka rozważa Urząd Marszałkowski w Białymstoku. Mieszkańcy okolicznych wsi zbierają już podpisy pod petycją w tej sprawie.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok