Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Augustowianka tydzień czekała na naprawę pieca

Augustowianka tydzień czekała na naprawę pieca

autor: Marcin Kapuściński

8.01.2020, 13:28, akt. 10.01.2020, 08:56

Ponad tydzień czekała na naprawę pieca mieszkanka Augustowa, która urządzenie nabyła w ramach programu antysmogowego.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Pechowo dla niej w czasie świąt wysiadła tam zapalarka. Kobieta chce oddać urządzenie i zrezygnować z dofinansowania. Okazało się, że piec unieruchomiła mała usterka, którą można było zlikwidować od ręki. Barbara Jankowska nie odważyła się jednak sama zlecić naprawy, bo według miejskiego programu, instalacja nie jest jeszcze jej własnością.


- Piec padł nam w wigilie. Według umowy w ciągu trzech dni powinien działać. Urzędnicy nie pracują jednak w święta, a do naprawy nie wolno nikogo wzywać na własną rękę. Chętnie bym zapłaciła komuś, kto by przyszedł i usunął awarię. Wciąż nie wiem, gdzie szukać pomocy w okresie świątecznym. Tak jak jest pogotowie gazowe, tak powinno być też i ciepłownicze.


Zdaniem kierownik wydziału inwestycji augustowskiego magistratu Magdaleny Sokołowskiej, w nagłych sytuacjach użytkownicy sami mogą zlecać naprawy.


- Piece są na gwarancji wykonawcy. Wszystkie usterki właśnie tam są kierowane. Jeżeli nie zareaguje on w odpowiednim terminie i ich nie usunie, zapłaci wtedy karę. Gwarancja jest po stronie wykonawcy, a piec jest nadal własnością miasta. Nie oznacza to jednak, że nie można go dotknąć. Nikt przecież przez tydzień nie będzie siedział w nieogrzewanym domu.

Augustowski magistrat program antysmogowy realizował w ubiegłym roku. Pieniądze pochodziły z Urzędu Marszałkowskiego. Ratusz kupił wtedy ponad 150 pieców, które za częściową dopłatą trafiły do domów w całym mieście.

| red: mik, kap

ZOBACZ TEŻ:


W Augustowie mimo wymiany pieców dalej jest smog. Alarmują miejscy radni

8.11.2019, 07:09

Samorządowcy zwracają uwagę, że mimo realizacji programów wymiany pieców, miasto wciąż ma poważne problemy ze smogiem. Proponują ulgi podatkowe dla tych, którzy wybrali ekologiczne rozwiązania oraz kary dla osób zadymiających miasto.


Sejny mają poważny problem ze smogiem

6.11.2019, 10:42

Potwierdziły to wyniki badań, które zleciły władze miasta. Sytuacja poprawić się ma w przyszłym roku, gdy powstanie tam elektrociepłownia, do której podłączone zostaną budynki wielorodzinne.


Suwalczanie skarżą się, że czasami nie ma czym oddychać. Negatywny raport o smogu

11.10.2019, 08:05

Raport o jakości powietrza w Suwałkach ma być sporządzany co roku. Na jego podstawie będzie można porównać, jak zmienia się jakość powietrza którym oddychamy.

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej FiedorukMuzeum Marii Konopnickiej podczas remontu, fot. Iza Kosakowska
27.10.2020, 11:30, akt. 21:00

Jak zmieni się Muzeum Marii Konopnickiej?
Nowe inwestycje drogowe w gminie Giby, fot. Marta Sołtys
23.10.2020, 18:00, akt. 18:15

Nowe inwestycje drogowe w gminie Giby

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok