Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | W Suwalskim szpitalu sprawdzono, czy Chińczyk jest nosicielem koronawirusa

W Suwalskim szpitalu sprawdzono, czy Chińczyk jest nosicielem koronawirusa

autor: Areta Topornicka

12.02.2020, 07:10

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Rutki Tartak zatrzymali w poniedziałek (10.02) obywatela Chin, który podróżując autobusem z Litwy nielegalnie przekroczył polską granicę.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Mężczyznę profilaktycznie skierowano na oddział zakaźny Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach. Zbadano go pod kątem obecności koronawirusa. O szczegółach  mówi rzecznik Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Katarzyna Zdanowicz:


- Funkcjonariusze z placówki w Rutce Tartak zatrzymali do kontroli autobus rejsowy, który jechał z Litwy do Polski. Tam sprawdzali dokumenty cudzoziemców, którzy w nim podróżowali. Wśród nich znalazł się obywatel Chin. Podróżował wraz z obywatelką Kanady. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów uprawniających go do wjazdu i pobytu w naszym kraju. Niezwłocznie otrzymał decyzję zobowiązującą go do opuszczenia terytorium Polski. Zgodnie z zaleceniami i procedurami, jakie obowiązują odnośnie koronawirusa, został skierowany na badania profilaktyczne do szpitala w Suwałkach. 


Obywatel Chin był zdrowy. Został już zwolniony ze szpitala i opuścił nasz kraj. 

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Czy suwalczanom zagraża koronawirus?

6.02.2020, 10:07

15 osób z województwa podlaskiego, w tym jedna z okolic Augustowa, poddanych zostało kwarantannie i pozostaje pod nadzorem sanitarnym.


Straż Graniczna udaremniła przemyt papierosów przez Litwina

23.08.2019, 11:05

Niemal 5 tys. paczek papierosów znajdowało się w podłodze litewskiego auta zatrzymanego do kontroli w Sejnach. Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej szacują wartość kontrabandy na ponad 68 tys. zł.


Zarzut usiłowania zabójstwa trzech funkcjonariuszy SG dla mieszkańca Olecka

1.02.2019, 16:10

Suwalska prokuratura wszczęła śledztwo ws. napaści, do której doszło w środę wieczorem (30.01) na drodze Suwałki – Olecko.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok