Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Suwalska Spółdzielnia Mieszkaniowa dołoży się do remontu ulicy Paca

Suwalska Spółdzielnia Mieszkaniowa dołoży się do remontu ulicy Paca

autor: Tomasz Kubaszewski

17.02.2020, 07:04

O tym, że SSM będzie współfinansować miejską inwestycję, zapewnił prezes tej największej w mieście spółdzielni Krzysztof Mażul, który był gościem Studia Suwałki.

Krzysztof Mażul, fot. Tomasz Kubaszewski
Krzysztof Mażul, fot. Tomasz Kubaszewski

O remoncie zaniedbanej ulicy Paca zrobiło się głośno parę tygodni temu. Podczas sesji suwalskich radnych padł wniosek, aby tę inwestycję sfinansować z pieniędzy przeznaczonych na odnowienie elewacji ratusza. Jednak rządząca miastem większość ten pomysł odrzuciła. Prezydent stwierdził natomiast, że ulica zostanie zmodernizowana nie tylko ze środków miasta, ale też Suwalskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która ma w tej okolicy swoje bloki. Wkrótce, jak mówił prezes Mażul, ma dojść do podpisania porozumienia w tej sprawie.  


- Realizacja tego przedsięwzięcia będzie odbywała się w tym roku, a jak sądzę, efekt finalny nastąpi w 2021. Suwalska Spółdzielnia Mieszkaniowa może wygospodarować środki na realizację prawie 40 miejsc postojowych oraz chodniki o łącznej powierzchni 1500 metrów kwadratowych.    


Zdaniem prezesa, mieszkańcy spółdzielni nie powinni mieć pretensji, że ich pieniądze przeznaczane są miejskie inwestycji. Szczególnie w sytuacji, gdy działa to tylko w jedną stronę. 

- Wchodzimy z inwestycjami wspólnymi z miastem tylko wtedy, kiedy nasi mieszkańcy mogą z tejże zmodernizowanej infrastruktury skorzystać. Natomiast od wielu lat zdanie miasta jest takie, że może inwestować jedynie na terenach, których jest właścicielem.     


Np. do parkingów przy Noniewicza, czy Utracie, z których korzystają wszyscy. miasto nie dołożyło ani złotówki. Spółdzielnia partycypowała natomiast w kosztach modernizacji ulicy Młynarskiego, czy budowy parkinów na osiedlu Północ. 

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Krzysztof Mażul

14.02.2020, 12:57

- Wchodzimy we wspólne inwestycje z miastem tylko wtedy, kiedy nasi mieszkańcy mogą z danej infrastruktury skorzystać - mówi Krzysztof Mażul.


Remont elewacji suwalskiego ratusza, czy przebudowa ulicy Paca na osiedlu Północ?

30.01.2020, 07:18

Suwalscy samorządowcy spierali się podczas wczorajszej (29.01) sesji, na co wydać oszczędności, które pojawiły się w miejskiej kasie. Rządząca większość uznała, że w jubileuszowym roku ważniejszy jest wygląd urzędu.


Radni opozycji krytykują plany władz Suwałk dotyczące remontów ulic

16.12.2019, 13:58

5 mln 363 złotych – tyle zamierzają wydać władze Suwałk na remonty dróg lokalnych w nadchodzącym roku. To znacznie poniżej potrzeb. Mimo to plany te zatwierdziły już dwie komisje rady miejskiej: strategii i rozwoju gospodarczego oraz finansowo-budżetowa.

ZNAJDŹ NAS

Pomagamy szpitalom

Świąteczny Koncert Życzeń

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej

fot: Archiwum
3.04.2020, 13:37, akt. 5.04.2020, 07:39

Zdarzyło się w tygodniufot. Marcin Kapuściński
1.04.2020, 08:06

Suwałki tną wydatki
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok