Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Od niedzieli podinspektor Bartosz Lorenc jest komendantem policji w Suwałkach. Zastąpił na tym stanowisku inspektora Adama Mieziankę

Od niedzieli podinspektor Bartosz Lorenc jest komendantem policji w Suwałkach. Zastąpił na tym stanowisku inspektora Adama Mieziankę

autor: Tomasz Kubaszewski

17.02.2020, 10:27, akt. 23:02

Nowy szef suwalskiej policji kierował ostatnio pracami białostockiego wydziału biura spraw wewnętrznych. Wcześniej przez rok był komendantem w Hajnówce i przez dwa lata w Mońkach. Zajmował też stanowisko eksperta w wydziale dochodzeniowo-śledczym podlaskiej komendy wojewódzkiej.

podinsp. Bartosz Lorenc, fot. Tomasz Kubaszewski
podinsp. Bartosz Lorenc, fot. Tomasz Kubaszewski

 Tak niedawno mówił o tym w Studiu Suwałki. 


- Moją rolą było tam prowadzenie najcięższych gatunkowo postępowań przygotowawczych w bardzo ciężkich sprawach kryminalnych. Nadzorowałem też jednostki niższego szczebla i zapewniałem im pomoc merytoryczną. Bardzo miło wspominam też czas w mniejszych komendach, którymi miałem przyjemność kierować. Zawsze podkreślam, że policja jest po to, aby służyć i pomagać społeczeństwu.


Podinspektor Lorenc ukończył pedagogikę na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Jest żonaty, ma dwoje dzieci.


- Pochodzę z Białegostoku, interesuję się historią i sportem. W wolnych chwilach lubię słuchać muzyki, ale też i muzykować na perkusji. Czasami gram ze znajomymi. To bardzo dobra forma odreagowania na problemy życia codziennego.


Przypomnijmy, że Adam Miezianko, który komendantem w Suwałkach był ponad dwa lata, będzie teraz kierował augustowską policją. Zajmie tam miejsce Krzysztofa Pawłowskiego. Po niemal 30 latach pracy przeszedł on bowiem na emeryturę. 

| red: mik, kap

ZOBACZ TEŻ:


W Suwałkach będzie nowy komendant policji - został nim podinsp. Bartosz Lorenc

14.02.2020, 10:30

Podinspektor Bartosz Lorenc został nowym komendantem policji w Suwałkach. Zastąpi na tym stanowisku inspektora Adama Miezianko, który kierował będzie teraz komendą w Augustowie.


Nowy zastępca komendanta bardzo dobrze oceniam efekty pracy suwalskiej policji

7.02.2020, 08:53

Bartosz Lorenc podkreślił, że o tutejszej jednostce ma sporą wiedzę .


podinsp. Bartosz Lorenc

6.02.2020, 11:39

- W Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku moją rolą było prowadzenie najcięższych gatunkowo postępowań przygotowawczych dotyczących przestępstw kryminalnych - mówi Bartosz Lorenc.


Zmiana na stanowisku zastępcy komendanta suwalskiej policji

4.02.2020, 08:06

Komisarza Marka Andryszczyka, który przeszedł na emeryturę, zastąpił wczoraj (03.02) podinspektor Bartosz Lorenc.

ZNAJDŹ NAS

The Boars on-line w Polskim Radiu Białystok

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu

fot. Wojciech Szubzda
12.07.2020, 17:04, akt. 17:09

W Augustowie utonął mężczyzna

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok