Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Burmistrz Augustowa liczy, że to jego wariant przebiegu obwodnicy zostanie przyjęty

Burmistrz Augustowa liczy, że to jego wariant przebiegu obwodnicy zostanie przyjęty

autor: Tomasz Kubaszewski

17.03.2020, 11:51, akt. 14:25

- Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie pozostawiają złudzeń, że modernizacja trasy Augustów - Ogrodniki zostanie wstrzymana. Musimy znaleźć więc takie rozwiązania, by mieszkańcy jak najmniej na tym ucierpieli - powiedział gość Studia Suwałki - augustowski burmistrz Mirosław Karolczuk.

Fotolia.com
Fotolia.com

Jak informowaliśmy, GDDKiA unieważniła przetarg na remont fragmentu tej trasy. Oznacza to, że sprawa przebiegu południowo-wschodniej obwodnicy Augustowa będzie ponownie rozpatrywana. Burmistrz mówi, jak to ma wyglądać.  

Z sześciu przedstawionych pierwotnie wariantów zostaną wybrane dwa. Do nich zostanie dołożony tzw. wariant burmistrza i te trzy korytarze będą poddawane szczegółowym analizom. Czyli - na przykład - przeprowadzone zostaną badania geologiczne.  Przecież dzisiaj nikt nie wie do końca, jakie tereny napotka.    

Burmistrz szacuje, że analiza wariantów może potrwać przynajmniej półtora roku. Jak dodaje, chodzi nie tylko o to, by tiry nie wróciły na ulice Augustowa, ale też, aby miasto nie utraciło dużej szansy rozwojowej.

Jeden z tych wariantów przedstawionych pierwotnie mógłby przecinać złoże borowiny. Drugi przebiega z kolei przez działkę, którą miałem oddać za te złoże. Chciałbym do tej transakcji zamiany wrócić, żebyśmy w końcu zostali właścicielami borowiny. Od tego zależy dalsze funkcjonowanie 30-tysięcznego Augustowa nie tylko jako ośrodka turystycznego, ale i kurortu uzdrowiskowego.    

Zanim pojawiły się warianty przebiegu augustowskiej obwodnicy, burmistrz porozumiał się wstępnie co do wymiany działek z Lasami Państwowymi, na terenie których znajduje się borowina. Teraz Lasy chcą się z tego wycofać.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Mirosław Karolczuk

16.03.2020, 13:02

- Pracownicy generalnej dyrekcji twierdzą, że zmodernizowanie drogi Augustów - Ogrodniki jest nieuchronne - mówi Mirosław Karolczuk.


GDDKiA unieważniła przetarg na remont odcinka trasy Augustów-Ogrodnik

11.03.2020, 07:04

Oznacza to, że coraz bardziej realna staje się budowa drogi według wariantu zaproponowanego przez augustowskiego burmistrza Mirosława Karolczuka. Miałaby się ona zaczynać w miejscowości Zielone i kończyć w Dalnym Lesie. Tiry nie wjeżdżałyby wówczas do Augustowa.

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej FiedorukMuzeum Marii Konopnickiej podczas remontu, fot. Iza Kosakowska
27.10.2020, 11:30, akt. 21:00

Jak zmieni się Muzeum Marii Konopnickiej?
Nowe inwestycje drogowe w gminie Giby, fot. Marta Sołtys
23.10.2020, 18:00, akt. 18:15

Nowe inwestycje drogowe w gminie Giby

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok