Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Najwcześniej w maju rozpocznie się rekrutacja do miejskiego żłobka w Augustowie

Najwcześniej w maju rozpocznie się rekrutacja do miejskiego żłobka w Augustowie

autor: Marta Sołtys

2.04.2020, 07:56

Pierwotny termin wyznaczono na kwiecień.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego - Anita Szostak tłumaczy, że nabór został wstrzymany w związku z decyzją o zamknięciu żłobków, przedszkoli i szkół.

Nie zdążyliśmy zebrać od rodziców deklaracji kontynuacji. Wszystko to zostało przerwane w trakcie prac. Żłobek został zamknięty nagle.  Tak naprawdę jeszcze nie wiemy, ile będzie wolnych miejsc. Część rodziców teraz wypisuje swoje dzieci ze żłobka.  Dlatego prawdziwe dane będziemy znać dopiero jak to się wszystko uspokoi. Wówczas będziemy mogli rozpocząć rekrutacje.

W tym roku po raz pierwszy miała odbyć się rekrutacja elektroniczna. Miejscu urzędnicy nie zdążyli ze wszystkimi przygotowaniami. Uważają jednak, że i tak rodzice, którzy nie dysponują dostępem do internetu, musieliby dostarczyć dokumenty osobiście. A to w zaistniałej sytuacji byłoby niemożliwe.

Nie możemy zawęzić naboru tylko do elektronicznego składania dokumentów. Jeżeli nie będzie możliwe rozpoczęcie w maju z takiej normalnej rekrutacji, to podejrzewam, że będziemy  szukać jakiegoś alternatywnego rozwiązania. Na tę chwilę zakładamy, że ona się odbędzi,e tylko w późniejszym terminie.  

Do trzech grup wiekowych augustowskiego żłobka może uczęszczać 116 dzieci.

| red: kap
ZNAJDŹ NAS

Oddaj krew
fot. Areta Topornicka
4.06.2020, 11:48, akt. 12:02

Czy to było zabójstwo w samoobronie?


fot. Sylwia Krassowska
4.06.2020, 12:06, akt. 12:07

Suwalskie wędzonkiźródło: stock.adobe.com
2.06.2020, 11:48, akt. 18:06

Augustowska policja ruszyła nad wodę

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok