Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | 250 kilometrów pokonali już suwalscy kajakarze, którzy płyną w charytatywnej akcji do Bałtyku

250 kilometrów pokonali już suwalscy kajakarze, którzy płyną w charytatywnej akcji do Bałtyku

autor: Iza Kosakowska

15.05.2020, 12:37, akt. 12:42

To dużo, ale liczyli, że przepłyną więcej. Dwóm kajakarzom, którzy w ubiegłą sobotę (9.05) rozpoczęli wyprawę charytatywną „Z Wigier do Bałtyku” plany krzyżuje pogoda.

Fot. Z Wigier do Bałtyku
Fot. Z Wigier do Bałtyku

Złapani przez śnieżycę, deszcz i silny wiatr nie tracą jednak humoru i liczą, że w najbliższych dniach nadrobią straty. Mówi jeden z uczestników wyprawy Jakub Skrodzki.


- Pokonaliśmy mniej więcej jedną trzecią podróży, ale tych kilometrów powinno być więcej. Brakuje nam ponad 50 kilometrów. Kiedy dotarliśmy do Biebrzy, wyprawę utrudniał nam wiatr i deszcz. A raz mieliśmy nawet śnieżyce, która utrudniła nam szybki start rano. Mam nadzieję, że uda nam się nadrobić dystans na Narwi, a potem na Wiśle.


Dzisiejszą noc spędzili pod Łomżą. Teraz czeka ich kolejny trudny etap wyprawy.


- Planujemy dotrzeć pod Ostrołękę, zobaczymy w jakim stopniu się to nam uda. Cały czas spotyka nas życzliwość. Już trzy razy udało nam się zorganizować bezpłatnie nocleg. Nie było z tym problemu, gdy gospodarze dowiedzieli się, w jakim celu płyniemy. Czas szybko mija. Niekiedy rzeczywiście trzeba walczyć ze sobą. Gdy ręce są zmęczone, a trzeba dalej płynąć. Ale o tym się bardzo się nie myśli. Mamy cel przed sobą, gdzieś tam w myślach, że trzeba dalej te kilometry pokonywać.


Ich podróż potrwa jeszcze około 10 dni. Celem wyprawy jest zbiórka pieniędzy na remont łazienki w Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci „Przystań” w Suwałkach.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Jakub Skrodzki

4.05.2020, 11:24

- Na rzece koronawirusa się nie boimy, a na lądzie będziemy mieli maseczki, więc na jakieś wielkie niebezpieczeństwo się nie narazimy - mówi Jakub Skrodzki.


Trzej suwalczanie wyruszą kajakami z Wigier do Bałtyku

3.05.2020, 15:11

Epidemia koronawirusa nie powstrzymała trzech młodych suwalczan przed niecodzienną wyprawą. Już w najbliższą sobotę (09.05) wyruszą kajakami z Wigier do Bałtyku. Kwotę, którą firmy wpłacą za reklamę w trakcie wyprawy, jej uczestnicy przekażą Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci "Przystań", mającej swoje placówki w Suwałkach i Augustowie.


Z Wigier do Bałtyku - akcja, która ma pomóc dzieciom

4.03.2020, 12:28

Takiej wyprawy jeszcze u nas nie było! Trzech młodych suwalczan chce przepłynąć kajakami 1000 kilometrów - z Wigier do Bałtyku. To przedsięwzięcie ma też cel charytatywny.

ZNAJDŹ NAS

źródło: stock.adobe.com
17.09.2021, 10:57, akt. 10:59

Jakich imprez zabrakło latem? - sonda

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok