Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Pomysł budowy osiedla w miejscu byłego szpitala zakaźnego przy ulicy Bulwarowej budzi zastrzeżenia części suwalskich radnych

Pomysł budowy osiedla w miejscu byłego szpitala zakaźnego przy ulicy Bulwarowej budzi zastrzeżenia części suwalskich radnych

autor: Marcin Kapuściński

22.05.2020, 08:37, akt. 00:45

- Budowa osiedla mieszkaniowego w miejscu byłego szpitala zakaźnego przy ulicy Bulwarowej w Suwałkach nie może odbywać się kosztem mieszkańców - uważa tak część miejskich radnych. Domagają się oni, aby to deweloper wykupił grunty pod ulice prowadzące do nowych bloków.

fotolia.com
fotolia.com

Pomysł budowy osiedla w miejscu byłego szpitala zakaźnego przy ulicy Bulwarowej budzi zastrzeżenia - relacja Marcina Kapuścińskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Jak informowaliśmy, zgodnie z planami spółki Evoluos, w której zarządzie zasiada znany suwalski przedsiębiorca Dariusz Mazur, przy Bulwarowej powstać mają dwa budynki, a w nich nawet 160 mieszkań. 

Deweloper musi wcześniej przebudować trzy ulice. To wiązać się będzie z wykupem i  wyburzeniem nieruchomości. 

Mówi prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Będzie ingerencja w grunty prywatne. Chodzi o dwa zasiedlone budynki mieszkalne stojące na rogu ulic Zacisze i Reymonta. Jeżeli dojedzie do wywłaszczenia, to cena zostanie oszacowana przez rzeczoznawcę. Z tymi wycenami jest różnie. Zachęcaliśmy inwestora, aby podjął rozmowy z właścicielkami budynków i je wykupił. Lepiej jak to on usiądzie do stołu z właścicielami i z nimi porozmawia.

Radny Jarosław Kowalewski uważa, że urzędnicy powinni dewelopera do tego zobowiązać. 

Inwestor wykupił piękną działkę w centrum Suwałk i chce rozpocząć budowę. Ma do tego prawo. Jednak z drugiej strony mamy informacje o dwóch rodzinach, które mogą zostać pozbawione swoich domów. Czy inwestycja musi się odbywać kosztem dorobku czyjegoś życia? Władze miasta mówią, że jeżeli ktoś się nie zgodzi, to ich przymuszą i to zgodnie z prawem. Trzeba na to spojrzeć od ludzkiej strony.

Budowa nie będzie mogła ruszyć, jeżeli miejscy radni nie wyrażą zgody na zmianę planu miejscowego okolic ulicy Bulwarowej. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się na sesji  w najbliższą środę.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Suwałki. Osiedle mieszkaniowe zamiast byłego szpitala zakaźnego

21.05.2020, 12:22

To plan dewelopera na zagospodarowanie terenu przy ulicy Bulwarowej w Suwałkach. Przed rozpoczęciem inwestycji przedsiębiorca musi zobowiązać się, że przebuduje tam układ komunikacyjny.

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!
Fot. Archiwum
25.09.2020, 13:05, akt. 13:06

Zdarzyło się w tygodniuCzesław Renkiewicz, fot. Marcin Kapuściński
24.09.2020, 16:44, akt. 17:24

Prezydent Suwałk zakażony koronawirusem

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok