Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Czy suwalski OSiR miał prawo zabrać funbox ze skateparku?

Czy suwalski OSiR miał prawo zabrać funbox ze skateparku?

autor: Areta Topornicka

25.05.2020, 08:52, akt. 08:58

Użytkownicy suwalskiego skateparku zarzucają pracownikom Ośrodka Sportu i Rekreacji przywłaszczenie skrzyni służącej do ewolucji. Została ona przerobiona na ławkę. W internecie zawrzało, a OSiR wydał nawet oświadczenie w tej sprawie.

Żródło: OSiR w Suwałkach
Żródło: OSiR w Suwałkach

Jak mówi zastępca dyrektora tej instytucji - Grzegorz Krysa, skrzynia, czyli tzw. funbox, znajdowała się w skateparku nielegalnie:


- Jako OSiR dbamy o to, aby nasze wszelkie urządzenia posiadały atesty. Ten funbox został postawiony bez naszej wiedzy. Nie usunęliśmy go, chociaż formalnie powinniśmy to zrobić. Po jakimś czasie dostaliśmy sygnał od jednego z mieszkańców, że coś dużego znajduje się w zalewie. Wysłaliśmy tam naszych pracowników, którzy z wody wyciągnęli właśnie tę skrzynię. Pojawił się taki pomysł, aby ten złom przerobić na coś innego. W taki właśnie sposób powstała najdłuższa ławka, jaka znajduje się na wyspie. Została ona przez zimę pospawana oraz pomalowana.


Jeden z użytkowników skateparku zapewnia jednak, że do zalewu wrzucono inną skrzynię, dużo lżejszą. Ta, z której powstała ławka była znacznie bardziej masywna. Nasz rozmówca dodaje, że obie skrzynie zrobił osobiście.


- Te dwie przeszkody zostały przez nas wykonane tylko i wyłącznie z tego powodu, że w skateparku brak jest podstawowego sprzętu do ewolucji. Ta skrzynia została w pewnym momencie odciągnięta na bok przez pracowników OSiR-u. Następnego dnia już jej nie było. Nie wiadomo, co się z nim stało. Po miesiącu znaleźliśmy ją na wyspie zalewu Arkadia jako dumnie zamontowaną ławkę. Konstrukcja jest ustawiona do góry nogami, pozostawiono wszystkie otwory montażowe. Skoro zdaniem OSiR-u nasze skrzynie były samowolką, to czy samowolką nie jest wyspawanie przez konserwatora takiej ławki? Przecież mogą po niej biegać dzieci, a posiada ona ostre krawędzie.


Suwalczanin dodaje, że zrobione przez niego skrzynie były w praktyce najbezpieczniejszymi elementami do ewolucji znajdującymi się w tym miejscu. Jak zauważa, od 15 lat, czyli od chwili powstania, skatepark nie przechodził żadnego remontu.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:Suwalski OSiR oczyszcza Czarną Hańczę

29.04.2020, 11:30

200-litrowy bojler, kasa fiskalna, telefony komórkowe, a nawet sztuczna choinka - to tylko niektóre przedmioty, jakie pracownikom suwalskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji udało się wydobyć z Czarnej Hańczy.


Od lutego grotą solną i saunami w suwalskim aquaparku zarządzać będzie prywatna firma

31.01.2020, 08:15

Jako jedyna zgłosiła się do przetargu ogłoszonego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Chodzi o Centrum Rehabilitacji "Melius", które swoje usługi świadczy w tym samym obiekcie.


Nauka pływania w suwalskim aquaparku podrożeje nawet o jedną trzecią

28.01.2020, 07:50

Klienci suwalskiego aquaparku narzekają, że na basenie coraz więcej miejsca zajmują szkoły uczące pływania. Instruktorzy skarżą się natomiast na nieuczciwą konkurencję i alarmują, że wiele osób uczy bez pozwoleń i nie odprowadza za to podatków.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Lech Łępicki, fot. Tomasz Kubaszewski
23.02.2024, 06:00, akt. 07:17

Lipsk będzie miał nowego burmistrza


Magdalena Bielawska
22.02.2024, 13:28, akt. 23.02.2024, 09:41

Opowieści różnej treści - suwalczanka z zimową pasjąfot. Iza Kosakowska
21.02.2024, 15:01, akt. 22.02.2024, 13:02

Suwałki mają nowe logo


Protest rolników w Suwałkach, fot. Karol Prymaka
21.02.2024, 07:20, akt. 12:57

Rolnicy wyjechali wczoraj na ulice Suwałk

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok