Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Nikt nie poniesie kary za zniszczenie banerów wyborczych w Suwałkach i w suwalskim powiecie ziemskim

Nikt nie poniesie kary za zniszczenie banerów wyborczych w Suwałkach i w suwalskim powiecie ziemskim

autor: Areta Topornicka

23.07.2020, 09:16, akt. 09:20

Mimo tego, że w trakcie całej kampanii odnotowano tu blisko 30 takich przypadków, to sprawców nie udało się ustalić. Do pierwszych tego typu aktów wandalizmu dochodziło już w marcu, a ostatnie funkcjonariusze ujawnili z początkiem lipca.

fot. Tomasz Kubaszewski
fot. Tomasz Kubaszewski

Jak informuje oficer prasowy suwalskiej policji - podkom. Eliza Sawko, wszystkie postępowania zostały umorzone:


- W tym roku prowadziliśmy 7 postępowań o wykroczenie związanych z niszczeniem banerów i plakatów wyborczych. Trzy z nich zostały umorzone z powodu niewykrycia sprawców, natomiast pozostałe cztery postępowania zostały umorzone z powodu braku wniosku o ściganie od osoby uprawnionej.


Z kolei w powiecie augustowskim zniszczono w sumie 24 plakaty wyborcze z wizerunkami kandydatów. Jak informuje oficer prasowy tamtejszej policji - Kinga Muczyńska, wandale nasilili swoje działania przed drugą turą wyborów.


- Augustowscy policjanci w trakcie trwania kampanii wyborczej ujawnili podczas I tury wyborów dwa zniszczone plakaty, natomiast w II turze - aż 22. Obecnie policjanci prowadzą pięć postępowań wyjaśniających w sprawie o wykroczenie z art. 67 Kodeksu Wykroczeń. Funkcjonariusze ustalają, czy doszło do popełnienia wykroczenia, a także czy istnieje uzasadniona podstawa sporządzenia wniosku o ukaranie do sądu.


Kilka przypadków zniszczenia banerów wyborczych odnotowano także w powiecie sejneńskim. Ale sprawców nie udało się zatrzymać.

| red: mik
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

Lech Łępicki, fot. Tomasz Kubaszewski
23.02.2024, 06:00, akt. 07:17

Lipsk będzie miał nowego burmistrzaźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok