Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | W Suwałkach matura najlepiej poszła uczniom z II LO. Z techników najlepsze było ZST

W Suwałkach matura najlepiej poszła uczniom z II LO. Z techników najlepsze było ZST

autor: Iza Kosakowska

13.08.2020, 09:41

W II Liceum Ogólnokształcącym na 137 maturzystów do egzaminu poprawkowego przystąpią tylko 2 osoby.

fot. Sylwia Krassowska
fot. Sylwia Krassowska

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej Dorota Jabłońska podkreśla, że był to szczególny rok dla maturzystów.

Tegoroczna matura odbyła się, w obliczu koronawirusa i zdalnego nauczania. U nas do  egzaminu przystąpiło 173 uczniów, a 4 absolwentom nie powiodło się pierwsze podejście. Troszkę to nas zaniepokoiło, ale zdajemy sobie sprawę z sytuacji. To rzeczywiście był bardzo trudny czas.

W III LO egzaminu nie zdało 5 z 166 maturzystów. Natomiast w VII Liceum Ogólnokształcącym  przy PWSZ do matury przystąpiło 55 uczniów, a zdało 32.

W miejskich technikach egzamin dojrzałości najlepiej zdali absolwenci Zespołu Szkół Technicznych. Dyrektor placówki Lech Boniszewski zaznacza jednak, że zdawalność na poziomie 60,5 proc. to wynik poniżej oczekiwań.

Jest najniższy od kilkunastu lat. Duży wpływ miała na to sytuacja przedłużonego okresu wyczekiwania na maturę. Jest duża ilość poprawek - 30, w tym 18 z języka polskiego. Robimy wszystko, żeby jeszcze przed wrześniem popracować z uczniami i ich przygotować. Nauczyciele sami wyszli z taką inicjatywą, a my stworzymy takie warunki, żeby było bezpieczne.

Drugi wynik wśród techników przypadł Zespołowi Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego - 57 proc.  Kolejny jest Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego - 44 proc. W Zakładzie Doskonalenia Zawodowego maturę zdało 50 proc. uczniów technikum i 70 proc. licealistów. Natomiast w technikum przy Zespole Szkół Sióstr Salezjanek pozytywny wynik osiągnęło 38 proc. absolwentów.

| red: kap
ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


Paweł Szyszko, fot. Iza Kosakowska
29.09.2020, 11:18, akt. 11:20

Rykowisko w Puszczy Augustowskiej
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok