Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Opóźni się przebudowa skrzyżowania suwalskich ulic Pułaskiego, Armii Krajowej i Pileckiego

Opóźni się przebudowa skrzyżowania suwalskich ulic Pułaskiego, Armii Krajowej i Pileckiego

31.08.2020, 07:25, akt. 00:27

A bardzo często dochodzi tu do kolizji i wypadków. Według wcześniejszych planów, przebudowa miała zakończyć się w sierpniu. Jak się okazuje, jeszcze się nie rozpoczęła.

fot. archiwum
fot. archiwum

Opóźnienie dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni - Tomasz Drejer tłumaczy przedłużaniem się prac projektowych.

W tym miesiącu zakończy się projektowanie. Pierwsze prace związane ze zmianą organizacji ruchu nastąpią już w pierwszym tygodniu września. W drugim tygodniu września powinna być zakończona zmiana organizacji ruchu, ale uzależnione jest to od warunków pogodowych. Oznakowanie na jezdniach wymaga suchej nawierzchni, więc jeżeli będą długotrwałe opady, może to uniemożliwić realizację.

Już teraz dyrektor Drejer apeluje do wszystkich o czujność, bo na skrzyżowaniu dokona się wręcz rewolucyjna zmiana organizacji ruchu.  

Bardzo proszę naszych kierowców, żeby zwracali szczególną uwagę na oznakowanie, zwłaszcza na ulicy Pułaskiego, na obu wlotach. Dlatego, że teraz mamy pierwszeństwo przejazdu, a później trzeba będzie ustąpić pierwszeństwa, bo będzie tam rondo.

Istnieją również plany dalszej przebudowy skrzyżowania w 2021 roku. Na razie nie wiadomo jednak, czy do tej inwestycji dojdzie.

Julia Jachimowicz

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Kierowcy, uwaga na rowerzystów w centrum Suwałk! Mają więcej pierwszeństw przejazdu

22.06.2020, 08:13

Chodzi o nowe oznakowanie na ulicy Noniewicza. Pojawiło się ono m.in. przy ruchliwych wjazdach na osiedle Centrum oraz na parking przy Stokrotce.


Skrzyżowanie ulic Pułaskiego, Armii Krajowej i Pileckiego w Suwałkach zostanie przebudowane jeszcze w sierpniu

18.06.2020, 10:16

Władze miasta podjęły taką decyzję po tym, jak tutejsza policja wystąpiła o zmianę organizacji ruchu w tym miejscu. Przez nieuwagę kierowców dochodziło tam bowiem do wielu kolizji.


Policja chce zmiany organizacji ruchu na jednym z suwalskich skrzyżowań

2.06.2020, 12:18

Suwalska policja wystąpiła do władz miasta o rozważenie zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego, Armii Krajowej i Pileckiego. Przez nieuwagę kierowców często dochodzi tam do stłuczek.

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok