Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Co z remontem szkolnego basenu? Pyta o to suwalska radna

Co z remontem szkolnego basenu? Pyta o to suwalska radna

autor: Areta Topornicka

14.09.2020, 10:00, akt. 10:02

Suwalska radna Anna Ruszewska apeluje do prezydenta miasta, aby ponownie przyznał środki na remont basenu przy Szkole Podstawowej nr 10. Przypomina jednocześnie, że jeśli prace nie zostaną wykonane do końca roku, to sanepid zamknie obiekt.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Jak informowaliśmy, po wieloletnich staraniach pracowników szkoły i niektórych radnych, Ratusz zarezerwował na remont ponad 630 tys. zł i ogłosił przetarg.  Został on jednak pod koniec marca unieważniony. Powodem były spodziewane kłopoty finansowe miasta w związku z epidemią koronawirusa.  

Zdaniem radnej Ruszewskiej, remont basenu przy suwalskiej "Dziesiątce", to  teraz jedna z najważniejszych inwestycji.

Uważam, że już najwyższy czas, aby iść do przodu i przeanalizować, co jest ważniejsze i bardziej potrzebne. Basen przy SP nr 10 jest bardzo pilną inwestycją ze względu na decyzję sanepidu, która może spowodować nieodwołalne zamknięcie tej pływalni, jeśli do końca roku nie doczeka się ona remontu.

Radna Ruszewska dodaje, że w tej sprawie otrzymuje wiele sygnałów.

To nie jest tylko moje myślenie. Zgłaszają się do mnie rodzice, nauczyciele i trenerzy. Teraz jest taka sytuacja, że uczniowie klas sportowych - pływackich  mają zajęcia basenowe w aquaparku. Wiąże się to z dużą niedogodnością, ponieważ trzeba się tam praktycznie codziennie przemieszczać. Właśnie z tego powodu skarżą się rodzice.

Suwalski sanepid od dawna alarmuje, że  basen przy Szkole Podstawowej nr 10 nie spełnia wymaganych norm. Zastrzeżenia inspektorów budzą m.in. zagrzybiony sufit przebieralni, popękane od chloru drzwi oraz odpadająca glazura. Konieczna jest też przebudowa niecki basenowej. Szacunkowy koszt remontu całej pływalni, to nawet kilka milionów złotych.

W tym roku prace remontowe miały polegać na rozbiórce części ścian działowych, modernizacji wentylacji oraz wymianie glazury, okien i drzwi. Planowano również montaż nowych szafek, luster i suszarek.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Czy prezydent Suwałk się pośpieszył? Tak uważa radny opozycji

6.04.2020, 08:32

Jako "przedwczesną" ocenił decyzję prezydenta Suwałk o rezygnacji z niektórych inwestycji gość Radia Białystok, radny Sławomir Sieczkowski.


Suwałki tną wydatki

1.04.2020, 08:06

Zdaniem miejskich władz, w związku z kryzysem wywołanym epidemią koronawirusa dochody samorządowego budżetu mogą spaść nawet o 27 mln złotych.


Prezydent Suwałk unieważnił przetarg na remont szatni basenu w Szkole Podstawowej nr 10

31.03.2020, 07:25

Powodem są spodziewane kłopoty finansowe miasta w związku z epidemią koronawirusa.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek AugustówAquapark w Suwałkach, fot. Anna Przybicień
30.06.2022, 10:42, akt. 10:49

Suwalski aquapark wraca do normalnej pracyźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok