Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Coraz więcej osób korzysta z połączenia autobusowego z Sejn do Zelwy

Coraz więcej osób korzysta z połączenia autobusowego z Sejn do Zelwy

autor: Marcin Kapuściński

17.09.2020, 09:14, akt. 09:16

45-kilometrową linię o własnych siłach zorganizowało sejneńskie starostwo, które otrzymało na ten cel rządowe dofinansowanie.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Autobus na trasę biegnącą przez Sejny, Zelwę, Ogrodniki, Berżniki i Żegary wyjeżdża od początku września. Wicestarosta Antoni Baudzis cieszy się, że oprócz przygodnych pasażerów, są też tacy, którzy korzystają z niej stale i przedsięwzięcie zaczyna się opłacać.


- Na dziś 9 uczniów wykupiło bilety miesięczne w obie strony, a 10 osoba jeździ tylko w jedną. Dużo ich nie jest, ale mimo wszystko spełnia to nasze oczekiwania. Poprzednio mieliśmy tylko 5 chętnych. Pamiętajmy jednak, że to dopiero początek roku szkolnego. Mamy wrzesień i ładną pogodę. Teraz do Sejn można dojechać nawet i rowerem.


To drugie podejście do uruchomienia połączenia. W ubiegłym roku z linii korzystało jednak tylko kilka osób i zawieszono ją po dwóch miesiącach. Teraz powiat otrzymał wyższe dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Przez to bilety są tańsze, a pasażerów więcej. Wicestarosta Baudzis podkreśla, że to dobra prognoza na przyszłość.


- Jeżeli nadal będziemy otrzymywać dotację na tym samym poziomie, a przewoźnik zaoferuje tę samą cenę, to myślę, że będzie też wystarczająca liczba pasażerów. Nie musi przecież jechać pełen bus. Zobaczymy, jak przyjdą chłodne miesiące jesienne i być może liczba osób się wtedy zwiększy.


Starostwo podjęło się organizacji połączenia, bo pojawił się problemem z dowożeniem dzieci do szkół w Sejnach. Stało się to po tym, gdy PKS Nova zlikwidowała linię do Zelwy.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Kiedy wrócą kursy PKS Nova z Suwałk do Warszawy?

11.09.2020, 11:55

- Nie mieliśmy zamiaru likwidować połączeń autobusowych z Suwałk do Warszawy - zapewnił prezes PKS Nova Andrzej Mioduszewski, który był gościem Radia Białystok.


Andrzej Mioduszewski

10.09.2020, 12:48

- Nie sądzę, aby przywracanie kursów na linii Suwałki-Warszawa było opóźnione - mówi Andrzej Mioduszewski.

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


Ogromny pożar hotelu w Augustowie, fot. Słuchacz
17.01.2021, 15:47, akt. 18.01.2021, 07:38

Ogromny pożar hotelu w Augustowie [zdjęcia, wideo]
fot. archiwum
15.01.2021, 10:50

Zdarzyło się w tygodniu


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok