Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Suwałkach, która zaraziła się koronawirusem, na razie nie wróci do normalnej nauki

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Suwałkach, która zaraziła się koronawirusem, na razie nie wróci do normalnej nauki

autor: Irena Poczobut

22.09.2020, 09:13, akt. 09:15

Decyzją sanepidu pozostanie na domowej kwarantannie przez kolejnych 10 dni.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

Jak mówiła w Studiu Suwałki dyrektor szkoły Anna Śliżewska, uczennica czuje się dobrze. Dodała, że dzięki podjętym działaniom nikt więcej się nie zaraził.

Wszystkie procedury zostały zachowane z odpowiednią starannością. Nie jest to też duży kłopot i od razu w pierwszym dniu zostały one spełnione. Najważniejsze, by pilnować i przestrzegać pewnych zasad. Po wejściu do szkoły dezynfekujemy ręce, stajemy na specjalne maty z płynem dezynfekcyjnym, bez przerwy przecieramy ławki. Staramy się, by reżim porządkowy był zachowany i w tym upatrujemy sukces.

Dyrektor stwierdziła, że sporo zamieszania jest ze sprawdzaniem temperatury. W tej szkole dzieciom młodszym mierzy się ją codziennie, a starszym od czasu do czasu. Pojawił się przy tym dosyć niecodzienny problem.

Spotkaliśmy się z sytuacją, gdzie nasi uczniowie mają z natury podwyższoną temperaturę, w związku z bardzo szybkim tempem wzrostu, czy pewnymi chorobami. Okazało się, że w takich przypadkach lekarz rodzinny wystawia odpowiednie zaświadczenie i uczeń może chodzić do szkoły normalnie.

Dodajmy, że według wczorajszego (21.09) komunikatu suwalskiego sanepidu na kwarantannie przebywa 12-letni uczeń Szkoły Podstawowej nr 5. Koronawirusa stwierdzono u jego matki. Zajęcia w tej szkole na razie odbywają się normalnie.

| red: kap
ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


Ogromny pożar hotelu w Augustowie, fot. Słuchacz
17.01.2021, 15:47, akt. 18.01.2021, 07:38

Ogromny pożar hotelu w Augustowie [zdjęcia, wideo]
fot. archiwum
15.01.2021, 10:50

Zdarzyło się w tygodniu


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok