Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Władze Sejn ponownie szukają firmy, która przeprowadzi modernizację miejskiego targowiska

Władze Sejn ponownie szukają firmy, która przeprowadzi modernizację miejskiego targowiska

autor: Marcin Kapuściński

23.09.2020, 09:22, akt. 09:24

Urzędnikom zależy na tej inwestycji, bo skorzystają na tym nie tylko handlowcy, ale też i młodzież.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Na utwardzenie i skanalizowanie placu targowego oraz parkingu miasto przeznaczyło niemal 2 mln zł. Najtańsza firma zaproponowała 200 tys. zł mniej, ale prace chciała wykonywać o trzy miesiące dłużej niż konkurenci. Burmistrz Arkadiusz Nowalski tłumaczy, że pozostałe firmy zażądały kilkaset tysięcy złotych więcej.


- Były dwa wskaźniki, które dawały punkty i ich kompilacja sprawiła, że wygrałaby droższa firma, na którą nie mieliśmy pieniędzy. Ogłosiliśmy więc nowy przetarg i mam nadzieję, że jak najszybciej uda się nam przeprowadzić modernizację nawierzchni i w końcu na targowicy miejskiej pojawią się szalety.


Burmistrz podkreśla, że prace budowlane, to część projektu „Transgraniczny katalizator współpracy”, które Sejny realizują z litewską miejscowością Kozłowa Ruda. Adresowany jest on również do uczniów sejneńskich szkół.


- Młodzież zyska monopol na reklamę na targowisku. Będą pracowali na rzecz swojej młodzieżowej spółdzielni pracy. Nie będą zarabiać pieniędzy osobiście, ale na swój zespół. Wspólnie zdecydują, na co je wydadzą. Czy na swój rozwój, czy na imprezy? Dajemy młodzieży szansę, aby fizycznie zaistniała na rynku.


Miejskie targowisko usytuowane jest przy ulicy Wileńskiej. Obecnie handel odbywa się na nierównym placu, gdzie po deszczu powstają kałuże. Nie ma tam również zadaszonych stoisk handlowych, a na parkingu brakuje miejsc.

| red: mik
ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


Ogromny pożar hotelu w Augustowie, fot. Słuchacz
17.01.2021, 15:47, akt. 18.01.2021, 07:38

Ogromny pożar hotelu w Augustowie [zdjęcia, wideo]
fot. archiwum
15.01.2021, 10:50

Zdarzyło się w tygodniu


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok