Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Rynek w centrum Bakałarzewa zyskuje nowe oblicze

Rynek w centrum Bakałarzewa zyskuje nowe oblicze

autor: Areta Topornicka

24.09.2020, 08:11, akt. 00:12

Po wieloletnich staraniach mieszkańcy mogą teraz cieszyć się widokiem zmieniającej kolory fontanny. Znajduje się ona w miejscu potocznie zwanym "Rondem".

fot. Karol Naruszewicz
fot. Karol Naruszewicz

Władze gminy długo szukały firmy, która za rozsądną cenę podjęłaby się budowy tej niewątpliwej atrakcji.  Po unieważnieniu kilku przetargów w końcu udało się wynegocjować dobrą cenę.

Jak mówi wójt gminy Bakałarzewo Tomasz Naruszewicz, fontanna idealnie wkomponowała się w centralną część rynku.

Fontanna ma 6 źródeł światła, które można regulować według własnego uznania. Światła są w różnych kolorach: czerwonym, niebieskim, białym itd.  Mogą świecić naprzemiennie. Fontanna posiada obieg zamknięty wody.  W praktyce oznacza to, że krąży ona z misy do stojaka. Cała inwestycja jest spełnieniem postulatów najmłodszych mieszkańców naszej gminy, którzy od wielu lat prosili mnie, żeby taką fontannę na rynku w Bakałarzewie wybudować.  

Powstanie nowej fontanny wpisuje się w cały proces rewitalizacji Bakałarzewa. Jak dodaje wójt Naruszewicz, w planach zagospodarowania centrum wsi są jeszcze dwa obiekty:

Niebawem w innej części rynku powstanie studnia, do której mamy już wylane fundamenty. To będzie atrapa studni z dawnych lat. Wprawdzie dostęp do wody podziemnej jest, ale nie będzie można z niej korzystać ze względów sanitarnych. Chodzi po prostu o przywrócenie dawnej tradycji rynkowej. Przed paroma laty odnaleźliśmy również  fundamenty karczmy z XVII wieku, w której odbywały się obrady władz miejskich Bakałarzewa. Chcemy odbudować altanę w stylu dawnej karczmy.  

Natomiast w przyszłym roku wójt planuje wymianę wszystkich latarni na nowe, energooszczędne. Swoim wyglądem lampy mają przypominać te z dawnych czasów.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Gmina Bakałarzewo powalczy o nowy wóz ratowniczo-gaśniczy

26.06.2020, 09:50

Akcję organizuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ma do rozdzielenia 16 wozów - po jednym na każde województwo.


Tak wielu inwestycji drogowych dawno w gminie Bakałarzewo nie było

23.06.2020, 10:23

Dzieje się tak w dużej mierze dzięki rządowemu Funduszowi Dróg Samorządowych.


W gminie Bakałarzewo już w 13 miejscach publicznych można legalnie spożywać alkohol

27.05.2020, 11:56

Są to głównie wiejskie świetlice i remizy, ale również gminny stadion i okolice biblioteki.

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok