Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Augustowska policja zatrzymała oszusta, który próbował okraść starszą kobietę metodą na chorego członka rodziny

Augustowska policja zatrzymała oszusta, który próbował okraść starszą kobietę metodą na chorego członka rodziny

autor: Marta Sołtys

5.10.2020, 08:41, akt. 08:43

Do seniorki zadzwoniła kobieta podająca się za jej krewną. Następnie przekazała telefon mężczyźnie, który twierdził, iż jest policjantem. Przekonywał on, że jej córka miała wypadek i - by uniknąć odpowiedzialności - potrzebuje pieniędzy.

Tomasz Zajda - stock.adobe.com
Tomasz Zajda - stock.adobe.com

Mówi oficer prasowy augustowskiej policji - Kinga Muczyńska.

- Seniorka od razu nabrała podejrzeń i o całej sytuacji opowiedziała swojej znajomej. Ta natychmiast zadzwoniła na numer alarmowy i powiadomiła policjantów. Dzięki czujności 79-latki mundurowi na gorącym uczynku zatrzymali 24-latka, który po paru chwilach przyszedł odebrać pieniądze. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzut.

Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 8. W ciągu ostatnich kilku miesięcy to już kolejna w Augustowie próba oszustwa przez telefon.

- W ostatnim czasie otrzymaliśmy szereg zgłoszeń, że mieszkańcy Augustowa otrzymali właśnie telefony od oszustów. Apelujemy zatem do wszystkich starszych osób, w szczególności tych, którzy mieszkają samotnie o czujność i rozsądek przy podejmowaniu finansowych decyzji. Pamiętajmy o tym, że policjanci nigdy nie proszą o pieniądze, a legendy złodziei mogą być różne.

W sierpniu augustowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wyłudził od małżeństwa prawie 100 tysięcy złotych, posługując się metodą na chorego członka rodziny.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Aż 177 pijanych kierowców zatrzymała od początku roku augustowska „drogówka”

16.09.2020, 09:19

To o około 50 więcej niż rok temu.


Augustowska policjantka uratowała przechodniów i rowerzystów przed tragedią

14.08.2020, 17:09

Mowa o Agacie Iwanowicz, która po służbie biegając po mieście zatrzymała pijaną rowerzystkę.Uwaga na oszustów, którzy w Augustowie podszywają się pod chore osoby

12.08.2020, 13:03

Tamtejsza policja otrzymała wczoraj (11.08) dwa zgłoszenia o kolejnych takich próbach wyłudzania pieniędzy.

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok