Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Urząd Miejski w Suwałkach ogranicza przyjęcia interesantów

Urząd Miejski w Suwałkach ogranicza przyjęcia interesantów

autor: Tomasz Kubaszewski

12.10.2020, 16:28, akt. 16:37

Jest to związane z tym, że miasto znalazło się w czerwonej strefie zagrożenia koronawirusem, a także wykryciem go u kolejnych pracowników tej instytucji.

Urząd Miejski w Suwałkach, fot. Anna Przybycień
Urząd Miejski w Suwałkach, fot. Anna Przybycień

Jak informuje rzecznik prasowy urzędu Kamil Sznel, większość wydziałów będzie dla interesantów zamknięta. Swoje sprawy muszą załatwiać albo przez telefon, albo drogą elektroniczną.

Bezpośredni kontakt będzie możliwy jedynie w przypadku rejestracji urodzeń i zgonów, ślubów, wydawania dowodów osobistych, rejestracji pojazdów i wydawania uprawnień do ich kierowania. Także jednak w tych przypadkach należy wcześniej umówić się przez telefon. 

Dodatkowo - w uroczystościach ślubnych nie będzie mogło uczestniczyć więcej niż 8 osób. Jak wynika z naszych informacji, do tej pory koronawirusa wykryto u 9 pracowników suwalskiego ratusza. Niektórzy z nich, jak prezydent Czesław Renkiewicz, już wyzdrowieli.


| red: rbon

ZOBACZ TEŻ:


Wirusolog Włodzimierz Gut: kluczowa jest akceptacja społeczna dla wprowadzonych obostrzeń

12.10.2020, 15:38

Wirusolog Włodzimierz Gut powiedział w Polskim Radiu 24, że w obecnej sytuacji epidemicznej kluczowa jest akceptacja społeczna dla wprowadzonych obostrzeń i zasad sanitarnych. Przyznał, że istotna jest również polityka "zero tolerancji" dla osób, które nie stosują się do przepisów.


W Suwałkach kultura przegrała z koronawirusem

12.10.2020, 12:21

W związku z tym, że miasto znajduje się w czerwonej strefie, odwołane zostały wszystkie wydarzenia kulturalne zaplanowane na ten tydzień.


Premier: nie możemy zmarnować dotychczasowych sukcesów w walce z epidemią przez nieodpowiedzialne zachowania

12.10.2020, 11:40

Nie możemy zmarnować dotychczasowych sukcesów w walce z epidemią koronawirusa przez nieodpowiedzialne zachowania; chcemy zastosować najnowocześniejsze procedury i wcześniejsze doświadczenia, aby wypłaszczyć krzywą zakażeń - podkreślił w poniedziałek (12.10) premier Mateusz Morawiecki.

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok