Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | O połowę spadnie w tym roku liczba osób, które korzystają z suwalskiego aquaparku

O połowę spadnie w tym roku liczba osób, które korzystają z suwalskiego aquaparku

autor: Jakub Mikołajczuk

19.10.2020, 07:58

Tak wynika z szacunków Ośrodka Sportu i Rekreacji. A w 2019 było to ponad 260 tys. ludzi. Od soboty obiekt znowu jest zamknięty. Podobnie, jak od końca marca do połowy czerwca.

Aquapark w Suwałkach, fot. Anna Przybicień
Aquapark w Suwałkach, fot. Anna Przybicień

Jak mówi dyrektor OSiR-u Waldemar Borysewicz, na razie trudno oszacować straty finansowe, jakie aquapark poniesie z powodu koronawirusa i związanych z nim obostrzeń epidemiologicznych.

Na wiosnę po otwarciu zaczęliśmy od frekwencji wynoszącej około 250 osób dziennie. Ostatnio było to już około 500 osób. Liczyliśmy, że będzie to rosło nadal. Tak się nie stało. Problem jest nie tylko z aquaparkiem, ale też z pływalnią przy ulicy Wojska Polskiego i z siłownią. Boimy się, że po otwarciu ludzie będą bali się do tych obiektów przychodzić.

OSiR już zaczął planować oszczędności. Pracownicy zostaną wysłani do innych zajęć na terenie Suwałk - takich, by miasto nie musiało wydawać pieniędzy na firmy zewnętrzne.

Naszą troską są teraz pracownicy, których musimy odpowiednio zagospodarować w innych obiektach. Na pewno wszystkie urlopy będą musiały być teraz wykorzystane. Kolejne kroki zaplanujemy we współpracy z innymi miejskimi firmami i instytucjami. Być może jest zapotrzebowanie jak wiosną, gdy przejęliśmy opiekę nad 11 hektarami terenów zielonych, prowadziliśmy dezynfekcję, sprzątaliśmy Czarną Hańczę. Decyzje w tej sprawie będą podejmowane z dnia na dzień.

Średnio w ciągu roku z miejskiego budżetu trzeba dopłacać do działalności aquaparku około 2 mln zł. Ile wyniesie dopłata za 2020, nie wiadomo.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Jeszcze większy rygor w czerwonej strefie. Z powodu koronawirusa zmarł drugi mieszkaniec Suwałk

16.10.2020, 11:59

To 62-letni mężczyzna. Miał choroby współistniejące. Przypomnijmy, że wcześniej zmarł 83-letni suwalczanin.


W Suwałkach zmarł pierwszy pacjent zakażony koronawirusem

14.10.2020, 07:09

To starszy mężczyzna, który do tej pory przebywał w szpitalu. Wczoraj padł również rekord zakażeń. W mieście odnotowano aż 24 nowe przypadki.


Suwalscy harcerze są gotowi do pomocy seniorom

13.10.2020, 08:03

Zrobią zakupy spożywcze, czy wykupią dla seniora lekarstwa w aptece. Suwalscy harcerze przypominają, że w dobie rosnącej liczby zakażeń koronawirusem osoby starsze mogą otrzymać od nich pomoc i wsparcie w załatwieniu drobnych spraw.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek AugustówAquapark w Suwałkach, fot. Anna Przybicień
30.06.2022, 10:42, akt. 10:49

Suwalski aquapark wraca do normalnej pracyźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok