Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Suwalska prokuratura przedłużyła śledztwo w sprawie nielegalnego składowania śmieci na terenie żwirowni w gminie Jeleniewo

Suwalska prokuratura przedłużyła śledztwo w sprawie nielegalnego składowania śmieci na terenie żwirowni w gminie Jeleniewo

autor: Iza Kosakowska

29.10.2020, 12:40, akt. 13:08

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski

To, że zakopywano tam folię, gruz czy styropian śledczy odkryli w sierpniu ubiegłego roku. Zarzuty w tej sprawie usłyszało w sumie 6 osób, w tym właściciele firmy i czterech kierowców. Mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Wojciech Piktel.

Część materiałów już została pozyskana, jednak całość materiału dowodowego zostanie oceniona po uzyskaniu opinii z zakresu mykologii i ochrony środowiska. One będą kluczowe w sprawie. Monitorujemy zobowiązanie biegłych, że opinia wpłynie do prokuratury do końca listopada.  

W tej sprawie śledczy zgromadzili już m.in. wyniki badań gleby i materiały pokontrolne Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Suwałkach.

Sprawcom, którzy usłyszeli zarzuty nielegalnego składowania śmieci na terenie żwirowni w gminie Jeleniewo grozi do 5 lat więzienia.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Prokuratura Okręgowa w Suwałkach przejęła dwa śledztwa dotyczące nielegalnych wysypisk śmieci

29.10.2019, 08:56

W najbliższym czasie zamierza powołać w tej sprawie biegłych.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie To Tu
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok