Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Kiedy na augustowskim skateparku pojawią się kamery?

Kiedy na augustowskim skateparku pojawią się kamery?

autor: Marta Sołtys

30.10.2020, 10:51, akt. 10:52

Po raz kolejny pytają o miejscy radni. Przypominają, że urzędnicy zapewniali, iż monitoring ruszy tam pod koniec sierpnia.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Problem na wczorajszym (29.10) posiedzeniu rady miejskiej poruszył radny Mirosław Zawadzki.

- Informowano mnie o aktach przemocy i wandalizmu na terenie augustowskiego skateparku. Chciałbym upewnić się, że niepożądane działania będą rejestrowane. Czy wyłoniono już wykonawcę, który zamontuje kamery i kiedy zostaną one podłączone? Jaki system monitoringu będzie wykonany i co wchodzi w jego skład?

Zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz nie wyjaśnił z czego wynikają opóźnienia. Zapewnia jednak, że operator monitoringu już jest i prace powinny rozpocząć się za kilka dni.

- To będą dwie kamery i zautomatyzowany system, który sam ma rozpoznawać zagrożenia i informować o tym policję lub firmę ochroniarską za pomocą własnego centrum monitoringu. W naszej ocenie powinno to wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa. Pomoże nam to też zweryfikować, czy faktycznie i jak często dochodziło do sytuacji niebezpiecznych. Umowa została już zawarta, a przedstawiciele firmy dokonali pomiarów i wkrótce rozpoczną prace.

Zgodnie z zapewnieniami firmy, kamery na skateparku mają pojawić się do 12 listopada. Niewykluczone jednak, że w obecnej sytuacji epidemicznej może to się opóźnić.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Jeszcze w tym miesiącu na augustowskim skateparku zostanie zamontowany monitoring

10.08.2020, 12:18

Od dawna apelowali o to rodzice bawiących się tam dzieci.


Augustowianie chcą monitoringu w miejskim skateparku

15.07.2020, 11:31

Na skateparku znajdującym się za bazą sportów wodnych w Augustowie jest coraz niebezpieczniej – alarmują mieszkańcy, których pociechy korzystają z obiektu.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie To Tu
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok