Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Czy podczas pandemii pracownicy szkół i przedszkoli powinni być przenoszeni do innych placówek? Pyta o to augustowska radna

Czy podczas pandemii pracownicy szkół i przedszkoli powinni być przenoszeni do innych placówek? Pyta o to augustowska radna

autor: Marta Sołtys

4.11.2020, 09:06

Do przesunięć kadrowych doszło m.in. w Szkole Podstawowej nr 3. Decyzją dyrekcji bibliotekarze i pedagodzy z tej placówki prowadzą teraz zajęcia z dziećmi w Przedszkolu nr 6.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

Radna Aleksandra Sigillewska obawia się, czy przez takie decyzje z dziećmi pracują osoby odpowiednio do tego przygotowane. 

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Augustowie skierował pedagogów szkolnych oraz bibliotekarzy do pracy jako nauczyciele w Przedszkolu nr 6. Czy wyżej wymienieni mają do tego niezbędne kwalifikacje? Czy skierowanie do innego miejsca jest zgodne z ich umowami? Czy taka sytuacja nie zwiększa ryzyka przenoszenia koronawirusa między placówkami?

Zastępca burmistrza Augustowa Filip Chodkiewicz zapewnia, że wszystko odbywa się zgodne z przepisami, a dzięki temu szkoły i przedszkola wciąż mogą funkcjonować.  

Są rozporządzenia covidowe, które pozwalają pracodawcy delegować pracowników do innych zadań. Stale więc z tej możliwości korzystamy. Zawsze jak się przenosi taką osobę, to robi się to zgodnie z jej kompetencjami. Dyrektorzy podejmują takie decyzję i nigdy nie jest tak, że ktoś bez odpowiednich kwalifikacji zostanie skierowany do danego zajęcia. Nikt nie będzie też dopuszczony do pracy, jeśli powinien być skierowany na kwarantannę.

Zakażenia koronawirusem wykryto w każdej augustowskiej placówce. Najgorsza sytuacja jest w Szkole Podstawowej nr 2, gdzie choruje aż 7 nauczycieli, a trzy oddziały są na kwarantannie. 

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Od czwartku przez najbliższy tydzień zamknięta będzie Szkoła Podstawowa nr 2 w Augustowie

4.11.2020, 07:19

Powodem przejścia na zdalne nauczanie są tam nie tylko kolejne przypadki koronawirusa, ale też absencja kadry pedagogicznej.


Przez najbliższy tydzień zamknięty będzie szpital psychiatryczny w Suwałkach

3.11.2020, 13:20

Dodatnie wyniki testów na obecność koronawirusa potwierdzono u ponad 40 przebywających w placówce pacjentów oraz kilku osób z personelu szpitala psychiatrycznego w Suwałkach.


Przez najbliższe trzy tygodnie zamknięte będzie augustowskie Przedszkole nr 2

2.11.2020, 07:17

W placówce u wielu pracowników stwierdzono bowiem zakażenie koronawirusem. Część kadry nadal oczekuje tam na wyniki testu.

ZNAJDŹ NAS

Nowy tytul

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowicza
© GVictoria - fotolia.com
3.03.2021, 09:51, akt. 09:52

Co dalej z plażą POSTiW w Augustowie?


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok