Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Czy mieszkańcy suwalskiego osiedla Północ doczekają się w końcu parku?

Czy mieszkańcy suwalskiego osiedla Północ doczekają się w końcu parku?

autor: Areta Topornicka

6.11.2020, 08:07, akt. 00:07

Powstanie terenów zielonych w tej części miasta prezydent Czesław Renkiewicz zapowiadał już w 2018 r. Jednak do tej pory nic z tych zapowiedzi nie wyszło.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Na problem zwróciła uwagę radna Anna Ruszewska. Jak podkreśla, mieszkańcy północnej części miasta od lat apelują do miejskich władz o stworzenie miejsc rekreacyjnych:

W 70-tysięcznym mieście nie może być tak, że są tylko dwa parki, które w dodatku znajdują się w centrum miasta. Mieszkańcy wielokrotnie zwracają uwagę, że na północy miasta brakuje terenów zielonych. I nie mówimy tutaj wyłącznie o nasadzeniach, ale również o infrastrukturze.

W ubiegłym roku Ratusz ogłosił konkurs architektoniczny na zagospodarowanie otoczenia przy ulicy Świerkowej. Został on jednak unieważniony, bo władze miasta uznały, że lepiej będzie jeżeli tereny zielone usytuowane zostaną przy aquaparku. Do tej pory jednak i ta koncepcja nie doczekała się realizacji. Radna Ruszewska ma pomysł na to, gdzie park mógłby się znaleźć:

Pojawiły się nowe tereny wzdłuż ulicy Armii Krajowej, które również można zagospodarować tak, aby powstał tam park. Trzeba przedyskutować, gdzie konkretnie mogłoby to być. Jeśli ustalimy już lokalizację, to należy przygotować koncepcję architektoniczną, ale też przeprowadzić konsultacje z mieszkańcami.

Radna liczy, że park mógłby powstać w ciągu dwóch lat.

Przypomnijmy, że podczas tegorocznych konsultacji dotyczących zieleni miejskiej spora cześć mieszkańców wskazała osiedle Północ jako miejsce, gdzie najbardziej brakuje drzew i krzewów.

| red: kap
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek AugustówAquapark w Suwałkach, fot. Anna Przybicień
30.06.2022, 10:42, akt. 10:49

Suwalski aquapark wraca do normalnej pracyźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok