Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | W centrum Sejn już niebawem będzie bezpieczniej. Stanie się tak za sprawą dwóch kamer

W centrum Sejn już niebawem będzie bezpieczniej. Stanie się tak za sprawą dwóch kamer

autor: Areta Topornicka

24.11.2020, 09:13, akt. 12:18

Pojawią się na budynku starostwa powiatowego. O ich montaż tamtejsza policja wnioskowała pod koniec września.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Jak mówi oficer prasowy komendy - mł. asp. Edyta Pacuk, kamery ułatwią policjantom m. in. ustalanie sprawców kolizji

Miałby się tam znajdować monitoring, który swoim zasięgiem obejmowałby m. in. skrzyżowanie ulic 1 Maja i Parkowej, a także parking przy synagodze. Motywowaliśmy nasz wniosek tym, że kamery byłyby  wykorzystywane do bieżącego monitorowania tej części miasta pod kątem zagrożeń. Taki sprzęt byłby również pomocny podczas procesu wykrywczego, kiedy ustalany jest sprawca przestępstwa albo wykroczenia. Skrzyżowanie ulic 1 Maja i Parkowej znajduje się w centrum miasta, przecinają je ulice o znacznym natężeniu ruchu. Nieopodal tego miejsca są też bankomaty i  punkty handlowe.

Władze powiatowe nie mają wątpliwości, że monitoring przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w centrum Sejn. Na budynku zostaną zainstalowane dwa urządzenia za około 6 tys. zł. Jak mówi starosta Maciej Plesiewicz, zgodnie z wnioskiem policji pierwsza kamera swoim zasięgiem obejmie skrzyżowanie ulic 1 Maja i Parkowej. Natomiast druga - kolejne newralgiczne miejsce:

Zostanie skierowana na skrzyżowanie przy pomniku Powstania Sejneńskiego. Chodzi o Piłsudskiego i Słowackiego. Pozytywna decyzja odnośnie montażu tych dwóch kamer została podjęta na ostatnim posiedzeniu zarządu powiatu. W najbliższej przyszłości zabezpieczymy środki na ten cel. Myślę, że na początku przyszłego roku na budynku starostwa pojawią się już te dwa urządzenia. Oczywiście, policja będzie mogła w pełni korzystać z ich zapisu.

Budynek Starostwa Powiatowego w Sejnach będzie trzecim punktem w mieście, na którym znajdą się kamery miejskiego monitoringu. Takie urządzenia już są przy stadionie na ul. Łąkowej oraz na Placu Dominikańskim przy bazylice.

| red: kap, bsd

ZOBACZ TEŻ:


Kiedy na augustowskim skateparku pojawią się kamery?

30.10.2020, 10:51

Po raz kolejny pytają o miejscy radni. Przypominają, że urzędnicy zapewniali, iż monitoring ruszy tam pod koniec sierpnia.

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystokfot. UM Augustów
18.01.2021, 12:08, akt. 12:12

"E-problemy" augustowskich radnych
Ogromny pożar hotelu w Augustowie, fot. Słuchacz
17.01.2021, 13:47, akt. 19.01.2021, 11:35

Ogromny pożar hotelu w Augustowie [zdjęcia, wideo]

fot. archiwum
15.01.2021, 10:50

Zdarzyło się w tygodniu


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok