Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | W Suwałkach zamknięto kładkę łączącą dwie ulice

W Suwałkach zamknięto kładkę łączącą dwie ulice

autor: Areta Topornicka

25.11.2020, 09:07

Kładka położona w Suwałkach na Czarnej Hańczy, łącząca ulicę Ogrodową z Reymonta, nie nadaje się do użytku. Wynika tak ze szczegółowego przeglądu, któremu tego typu miejskie obiekty poddawane są co 5 lat.

Źródło: Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach
Źródło: Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach

Jak mówi dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni Tomasz Drejer, most nie spełnia wymagań budowlanych, a korzystanie z niego grozi niebezpieczeństwem:

- Odpowiedzialny i uprawniony konstruktor, który dokonał przeglądu kładki, wpisał w protokole, że w obecnej chwili ten obiekt jest w stanie przed awaryjnym. Oznacza to dość poważne zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców, którzy po tym moście się poruszają. W związku z tym zgodnie z prawem budowlanym, zarządca obiektu musi podjąć stosowne działania. Albo dokonać natychmiastowej naprawy, albo zabezpieczyć kładkę przed dostępem osób - tak, żeby nie narażać ich na zagrożenie życia i zdrowia.

I właśnie na tę drugą opcję zdecydował się Zarząd Dróg i Zieleni. Obecnie wejścia na kładkę są zagrodzone metalową siatką, na której widnieje zakaz ruchu pieszych.

Wyłączenie tego obiektu z użytkowania, to duże utrudnienie dla mieszkańców. Dyrektor Drejer nie ukrywa, że naprawa może potrwać nawet kilka miesięcy:

- To nie jest krótka naprawa. Szczególnie teraz, gdy zbliża się okres zimowy, który nie jest korzystny na tego typu zewnętrzne remonty. Nie wykluczam możliwości, że istnieje rozwiązanie tymczasowe, jakie moglibyśmy zastosować, aby udostępnić go mieszkańcom. Być może będzie tam przejście w ograniczonym zakresie.

Zarząd Dróg i Zieleni musi teraz zlecić konstruktorowi wykonanie projektu oraz ekspertyzy mostu. Dopiero potem podjęte zostaną dalsze działania.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Opóźni się oddanie do użytku kładki na szlaku turystycznym wokół jeziora Wigry

2.11.2020, 07:11

Trasa na odcinku Stary Folwark – Cimochowizna miała być gotowa do końca października, ale plany wykonawcy pokrzyżował koronawirus.


Najprawdopodobniej wiosną przyszłego roku rozpocznie się budowa kładki rowerowej nad Kanałem Bystrym w Augustowie

22.10.2020, 10:26

Chodzi o most na drodze wojewódzkiej prowadzącej do Lipska. Teraz rowerzyści muszą przeciskać się przez wąski chodnik przy tej ruchliwej trasie.


Pływająca kładka w Augustowie zostanie zamontowana dopiero w przyszłym roku

5.10.2020, 12:13

Kładka przy wyciągu narciarskim na jeziorze Necko w Augustowie nie została zamontowana, ponieważ miasto nie dopełniło odpowiednich procedur.

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok