Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Czy miasto będzie musiało zapłacić starostwu za świąteczne ozdoby na augustowskich ulicach?

Czy miasto będzie musiało zapłacić starostwu za świąteczne ozdoby na augustowskich ulicach?

autor: Marta Sołtys

27.11.2020, 06:55, akt. 07:03

Świąteczne ozdoby pojawią się na niektórych augustowskich ulicach, jeżeli urząd miejski zapłaci za zajęcie pasa drogowego.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

 Chodzi między innymi o Wojska Polskiego, 3 Maja i Mostową. Zarządza nimi starostwo powiatowe. Jak mówi zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz, w ubiegłych latach Ratusz nie musiał ponosić takich kosztów.

- Zawsze odbywało się to tak, że to miasto wieszało ozdoby na ulicach. Główne drogi w Augustowie należą do powiatu, ale również tam montowaliśmy lampki. W połowie listopada zostaliśmy zaskoczeni przez dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg, że nie ma zgody na darmowe zawieszenie czegokolwiek na ulicach, którymi zarządza starostwo. Musimy za to zapłacić i przygotować organizację ruchu.

Zgodnie z ustawą o drogach publicznych, ozdoby świąteczne można potraktować na równi z reklamami. Wywieszając je miasto zajmuje pas drogowy, za co powinno uiścić opłatę.

- Chcielibyśmy tak jak w poprzednich latach, móc ozdobić miasto na święta, również ulice powiatowe. Burmistrz zwrócił się z prośbą do starosty, żeby rozwiązał ten problem i żeby po prostu pozwolił ozdobić te drogi, którymi zarządza, tak jak to się zawsze działo i jak to ma miejsce w innych miastach. Gdyby był jakiś kłopot z tym i Powiatowy Zarząd Dróg nie chciał, by to nasi wykonawcy coś montowali na jego latarniach, to my możemy im za darmo udostępnić te nasze ozdoby.

Wczoraj starosta augustowski Jarosław Szlaszyński nie chciał nam powiedzieć, jaka będzie ostateczna decyzja w tej sprawie i czy możliwe jest zwolnienie miasta z opłat.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Wigilia w suwalskim areszcie

24.12.2018, 09:58

Bardziej urozmaicona kolacja wigilijna oraz dodatkowe widzenia z rodziną — na takie profity mogą liczyć więźniowie przebywający w Areszcie Śledczym w Suwałkach.


Bożonarodzeniowe ozdoby, ciasta i przysmaki na świąteczny stół będzie można kupić w Suwałkach

14.12.2018, 10:17

Od soboty (15.12) na Placu Marii Konopnickiej czynny będzie Jarmark Świąteczny.


Suwałki. Uroczyście zapalono świąteczne ozdoby na ulicach

7.12.2018, 09:09

Tegoroczne dekoracje świąteczne są w Suwałkach wyjątkowo okazałe. Miasto wydało na nie około 400 tysięcy złotych.


Augustów przygotowuje się do Bożego Narodzenia

15.11.2018, 14:35

Trzymetrowa bombka, duża fioletowa choinka oraz dziesiątki innych ozdób. Na ponad miesiąc przed świętami Bożego Narodzenia augustowski Ratusz ma już plan, jak wyglądać będą dekoracje w centrum i na głównych ulicach.

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok