Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Suwalska Biblioteka Publiczna wznawia swoją działalność

Suwalska Biblioteka Publiczna wznawia swoją działalność

autor: Iza Kosakowska

1.12.2020, 07:04, akt. 07:08

Czytelnicy mogą od dziś (1.12) zwracać i wypożyczać książki z placówki głównej oraz jej trzech filii.

Biblioteka Publiczna w Suwałkach, fot. Anna Przybycień
Biblioteka Publiczna w Suwałkach, fot. Anna Przybycień

Jak zastrzega dyrektor Maria Kołodziejska, wciąż obowiązywać będą obostrzenia, czyli m.in. zakrywanie ust i nosa, a także limit osób przebywających w budynku.

- Będzie oddzielne stanowisko do oddawania książek, z tym że wyznaczymy godziny do przewietrzenia i dezynfekcji pomieszczeń. Za to pozwolimy czytelnikom szukać książek samodzielnie między półkami, oczywiście po wcześniejszej dezynfekcji rąk.  Będzie można wypożyczać czasopisma, zwiększamy limit wypożyczonych książek, czyli każdy czytelnik będzie mógł na swoją kartę wypożyczyć 10 egzemplarzy i czytać je bardzo długo, bo aż 3 miesiące.   

Zwrócone książki będą trafiać na 7-dniową kwarantannę i wtedy pozostaną niedostępne. Podobnie jak niektóre biblioteczne usługi. 

- Nie można korzystać z czytelni, nie można korzystać z pracowni „Smykałka”, nie działa Midicentrum. Nie organizujemy spotkań z pisarzami, warsztatów, lekcji bibliotecznych, czyli tych wszystkich działań, gdzie ludzie muszą się spotykać blisko siebie i w większej grupie. Ale za to działa w bibliotece książka na telefon. To jest dostępne dla seniorów, którzy nie mogą do nas przyjść, ale mogą zadzwonić i zamówić książki Na miejsce przywieziemy je bezpłatnie.

Pracownicy placówki zachęcają także czytelników do wcześniejszego rezerwowania i zdalnego wypożyczania książek -  tak, żeby bibliotekarze mogli dla danej osoby przygotować konkretny pakiet już do odebrania na miejscu.    

Warto przypomnieć, że biblioteka zmienia godziny otwarcia. Czynna będzie od wtorku do piątku w godzinach od 9 do 17, a w sobotę - do 15.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


We wtorek zostanie otwarta augustowska biblioteka

16.11.2020, 08:53

Swoją działalność zawiesiła na początku listopada w związku z pandemią. Książki będzie można wypożyczyć telefonicznie i poprzez katalog online.


Zakończył się remont wypożyczalni książek dla dorosłych w suwalskiej bibliotece przy ul. Emilii Plater

28.10.2020, 11:00

Modernizacja wypożyczalni to tylko część wartej 600 tysięcy złotych modernizacji suwalskiej biblioteki.

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok